Wybory samorządowe 2024. Kto na prezydenta Elbląga? Zagłosuj w naszej sondzie!

i

Autor: East News: Stanislaw Bielski/REPORTER

wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie prezydentem Elbląga? Lista kandydatów

2024-03-10 7:49

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Premier Donald Tusk ogłosił, że głosowanie odbędzie się 7 i 21 kwietnia. W województwie warmińsko-mazurskim prezydenci wybierani będą w trzech miastach – Ełku, Olsztynie oraz Elblągu. Kto kandyduje na prezydenta Elbląga? Sprawdź szczegóły.

Przed nami kolejne wybory – tym razem samorządowe, w trakcie których wybierzemy radnych gmin, powiatów, sejmików województw, dzielnic m.st. Warszawy, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Premier Donald Tusk ogłosił już, że wybory samorządowe 2024 odbędą się 7 kwietnia, co oznacza że druga tura wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta przypada na 21 kwietnia. Oczywiście wszędzie tam, gdzie żaden z kandydatów nie zbierze odpowiedniej liczby głosów w pierwszej turze.

Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie prezydentem Elbląga?

Obecny prezydent Elbląga Witold Wróblewski w nadchodzących wyborach nie będzie ubiegał się o reelekcje w samorządzie miejskim. Zadeklarował natomiast chęć wystartowania do sejmiku województwa. Kto zatem ma szansę zostać prezydentem Elbląga?

Kandydaci na prezydenta Elbląga 2024: Michał Missan

W wyborach samorządowych na prezydenta Elbląga startuje obecny wiceprezydent miasta Michał Missan. Jest wspólnym kandydatem komitetów wyborczych Platformy Obywatelskiej, Nowej Lewicy oraz wyborców Witolda Wróblewskiego.

– Szanowni Państwo, Drogie Elblążanki i Drodzy Elblążanie, potwierdzam, że w najbliższych wyborach samorządowych z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej, z poparciem obecnego Prezydenta Miasta Witolda Wróblewskiego oraz Lewicy, będę ubiegał się o urząd Prezydenta Elbląga. Dziękuję za zaufanie, to dla mnie wielki zaszczyt. Jestem przekonany, że wspólnie możemy zawalczyć o jeszcze lepszą przyszłość Elbląga. Zapraszam do współpracy! – napisał w mediach społecznościowych.

Michał Missan, urodzony w 1976 roku, kandydował już w wyborach na prezydenta Elbląga. W 2018 roku z poparciem PO uzyskał trzeci wynik spośród kandydatów.

Kandydaci na prezydenta Elbląga 2024: Andrzej Śliwka

Swojego kandydata na prezydenta Elbląga ogłosiło także Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach startuje Andrzej Śliwka. Obecnie pełni funkcję posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniej był wiceministrem aktywów państwowych w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Z wykształcenia jest prawnikiem. Urodził się 1988 roku w Pasłęku.

Kandydaci na prezydenta Elbląga 2024: Paweł Rodziewicz

Kolejnym kandydatem na prezydenta Elbląga jest Paweł Rodziewicz, będący aktualnie Miejskim Rzecznikiem Konsumentów. Startuje w wyborach z listy komitetu wyborczego Pawła Rodziewicza "Nowy Elbląg".

Kandydaci na prezydenta Elbląga 2024: Rafał Maszka

W wyborach na prezydenta Elbląga startuje również Rafał Maszka. To elbląski przedsiębiorca, który przed laty związany był z Ruchem Palikota. Zarejestrował już swój komitet wyborczy KWW Janosik.

Kandydaci na prezydenta Elbląga 2024: Stefan Rembelski

Kolejnym, piątym już, kandydatem na prezydenta miasta jest Stefan Rembelski. Reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Rembelskiego "Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim".

Elbląg. Wjechał pod prąd na S7