papierosy

i

Autor: W-MOSG

Wozili pod torfem białoruskie papierosy. W końcu wpadli

2022-04-19 13:03

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy. Do sprawy zatrzymano 8 osób. Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł.

6 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej w powiecie ostródzkim zatrzymali 2 kobiety oraz 4 mężczyzn, zajmujących się przemytem białoruskich papierosów. Przeszukano mieszkania i pomieszczenia gospodarcze zatrzymanych oraz samochód ciężarowy z naczepą. Okazało się, że w pojeździe znajduje się nie tylko torf, ale również ponad 300 tys. sztuk białoruskich papierosów. W trakcie realizacji czynności u mieszkańców powiatu ostródzkiego łącznie ujawniono blisko 430 tys. sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych. Szacunkowa wartość to prawie 320 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 20 tys. zł w gotówce.

Natomiast 8 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy sprowadzili na wspólnotowy obszar celny papierosy z białoruską akcyzą. Mieszkańcy powiatu ostródzkiego również w autach pod torfem przewozili nielegalny towar. W dwóch ciężarówkach ujawniono 820 tys. sztuk. białoruskich wyrobów tytoniowych, wartych ponad 600 tys. zł.

Podejrzani w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszeli zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, grozi im kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Driftował przed policyjnym radiowozem. Mandat powala!
Sonda
Czy koniec świata nastąpi w 2031 roku?