Amnesty_International_Maraton

i

Autor: Amnesty International

Wielkie pisanie w obronie praw człowieka. Elbląska uczelnia włącza się w ogólnoświatową akcję

2022-11-23 16:04

We wtorek 29 listopada o godz. 9:30 w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Jest to część największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.  

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

Program wydarzenia:

"Prawa człowieka i ich ochrona" – dr Paweł Kardasz,"Prawo zgromadzeń w Polsce" – dr Ewa Pachura,"Amnesty International i jego działalność" – dr Olga Filaszkiewicz ,Prezentacja bohaterek i bohaterów Maratonu - studenci Instytutu Ekonomicznego ANS w Elblągu,Pisanie listów w wybranych sprawach.