WOŚP

i

Autor: UM Elbląg

Wielkie granie już w niedzielę. Finał WOŚP w Elblągu

2023-01-24 14:04

W najbliższą niedzielę odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Elbląski Sztab WOŚP pracuje pełną parą. W tym roku Orkiestra zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

- Głównymi organizatorami Finału są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu.  W zasadzie Orkiestra już gra w naszym mieście. W inicjatywę włączyły się elbląskie szkoły, przedszkola, instytucje. Grają też z nami okoliczne miejscowości: Pasłęk, Milejewo, Gronowo Górne, Żurawiec, Markusy, Zwierzno, Suchacz.  Scena główna zagra tradycyjnie już na Starym Mieście. Start o godz. 14:00. O godz. 20:00 tradycyjnie rozbłyśnie „Światełko do Nieba”. W dniu Finału również na Starym Mieście będzie wystawa starych samochodów, motorów. Będzie też można zwiedzić z przewodnikiem Bramę Targową. Serdecznie zapraszam. Już dziś chcę także podziękować wszystkim wolontariuszom, sztabikom, firmom, organizacjom i instytucjom, które włączyły się w tegoroczny finał WOŚP – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Tak naprawdę Orkiestra już gra w naszym mieście. W lokalnych sztabikach z uwagi na ferie zimowe już odbyło się wiele imprez. W tym roku wszystkie szkoły włączyły się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku mieliśmy 40 sztabików, w tym roku jest ich 60. Widzimy, że na nowo po przerwie pandemicznej zaczęło się "pospolite ruszenie" i z tego bardzo się cieszymy Sztab główny elbląskiej Orkiestry tradycyjnie będzie się mieścił w Ratuszu Staromiejskim, a główne wydarzenia odbędą się na starówce. Zapraszamy i zachęcamy do udziału również w wydarzeniach towarzyszących, które odbędą się nie tylko w niedzielę, ale także w przeddzień wielkiego Finału – mówił Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

29 stycznia kwestować na ulicach będzie 450 wolontariuszy.

- Numer naszego elbląskiego sztabu to 6309, tylko do takich puszek prosimy wrzucać pieniążki, jeśli będziecie chcieli wesprzeć orkiestrę. Każdy wolontariusz będzie miał również identyfikator. To te osoby robią najważniejszą pracę więc prosimy o ciepłe ich przyjęcie i dobre słowo. Tradycyjnie w Bibliotece Elbląskiej będzie funkcjonowała kawiarenka dla wolontariuszy. Jeżeli ktoś chciałby tego dnia wesprzeć te osoby to prosimy o kontakt  – podkreślała Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Przypominamy, że w ramach WOŚP trwają również aukcje internetowe. Licytacje odbywać się będą również na scenie głównej.

- Obecnie mamy 254 aukcje, ale jeszcze kilka mamy do wstawienia. Zakres wystawianych przedmiotów jest ogromny – pamiątki z czasów PRL, książki, piłki z autografami, przejażdżki zabytkowymi autami, suknia ślubna – zaznaczyła Katarzyna Gliniecka.

Tradycyjnie już przedmioty na licytację przekazał Prezydent Witold Wróblewski. Wśród nich jest najnowsze, limitowane wydanie Historii Elbląga. Serdecznie zapraszamy do licytacji.

Mrugające lampki na wale przeciwpowodziowym. Interweniował radny Białołęki
Sonda
Smażysz pączki w domu?