Wielka Powtórka przed Maturą z matematyki

2022-04-27 12:59

Maturzyści z elbląskich szkół średnich wzięli udział w Wielkiej Powtórce przed Maturą z Matematyki, będącej finałem bezpłatnego kursu Matma Praktycznie Zdana organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu.

Prorektor ds. Kształcenia ANS w Elblągu dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni przywitał blisko 300 uczniów klas maturalnych z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, którzy zjawili się w Auli ANS w Elblągu, aby na tydzień przed egzaminem powtórzyć wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na maturze.

Mgr Artur Matłach przerobił z uczniami cały arkusz maturalny, omawiając szczegółowo wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie egzaminu. Logarytmy, funkcje, ciągi, czy też równania i nierówności były jednymi z wielu działów matematyki, z którymi zmagali się uczniowie klas maturalnych w czasie Wielkiej Powtórki.

- Pomysł jest naprawdę fajny. Do matury zostało niewiele czasu i na pewno taka powtórka nam się przyda - mówili uczniowie IV LO w Elblągu.

Było bardzo intensywnie, a zdeterminowani maturzyści cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Niektóre z poruszanych zagadnień początkowo stanowiły zagwozdkę dla uczniów, jednak po ich omówieniu przez mgr Artura Matłacha stawały się dużo prostsze i bardziej zrozumiałe.

Sami maturzyści stale podkreślali, jak ważne jest regularne powtarzanie materiału, zwłaszcza na ostatniej prostej przed maturą.

- Bardzo dobrze jest jeszcze raz powtórzyć cały materiał do matury z matematyki. Samemu nie zawsze uda się zmotywować do nauki, a tutaj mamy wszystko omówione - komentowali uczniowie ZSM w Elblągu.

Dzięki przedstawionym metodom rozwiązywania zadań uczniowie na pewno lepiej poradzą sobie z czekającym ich egzaminem i matura nie będzie już taka straszna.

19. Bieg Jakubowy w Olsztynie
Sonda
Czy ostatnie pożary w Rosji są przypadkowe?