Baltic Cup

i

Autor: CSE Elbląg CSE Światowid

W ten weekend Elbląg zamieni się w stolicę tańca. Przed nami Baltic Cup

2023-10-18 12:17

Kto zwycięży w Mistrzostwach Europy w Tańcach Standardowych u-21, a która para zdobędzie miano wschodzącej gwiazdy? O tym przekonamy się już w najbliższy weekend. Wtedy to odbędzie się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”. Zapraszamy na trybuny, do kibicowania najlepszych parom tanecznym!

Ponad 600 tancerzy z europejskiej i światowej czołówki przyjedzie do Elbląga na 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup". Turniej odbędzie się już w ten weekend (20-22.10) i zapewni niesamowite emocje nie tylko sportowcom, ale także widzom.

Na liście zgłoszeniowej widnieją już nazwiska tancerzy, którzy są najlepszymi zawodnikami w swoich krajach w kat. u-21 – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wiceprezes Polskiego Związku Sportu Tanecznego oraz zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na parkiecie w Elblągu zobaczymy także pary, które określa się mianem Rising Start. Ci młodzi tancerze zmierzą się w nowym formacie, czyli w zawodach, które nazwane są WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard. Chcemy w ten sposób wyłonić tancerzy, który już za parę lat mogą stać się światową, taneczną czołówką. – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Wśród zgłoszonych par do udziału w Mistrzostwach Europy w Tańcach Standardowych u-21 są tancerze m.in. z: Litwy, Łotwy, Słowacji, Mołdawii, Chorwacji, Ukrainy, Polski i wielu innych. Wszystkie informacje o Mistrzostwach Europy w Tańcach Standardowych u-21, WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard i o 23. edycji MFT „Baltic Cup” dostępne są na stronie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl

Wysoki poziom sportowy, niesamowite emocje i zjawiskowa atmosfera - 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Baltic Cup” zapowiada się wyjątkowo – zauważa Antoni Czyżyk, prezes Polskiego Związku Sportu Tanecznego oraz dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Festiwal „Baltic Cup” to prawdziwe święto tańca, które od ponad 20 lat udaje nam się organizować i z każdym rokiem coraz wyżej stawiać poprzeczkę.

Trwający trzy dni festiwal to turniej, podczas którego tancerze rywalizują ze sobą w prawie 20 kategoriach. Na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie (w sobotę) i standardowe (w niedzielę). Co roku festiwalowi towarzyszą także rankingowe zawody i pokazy specjalne. W tym roku będzie to nowy format zawodów przygotowany przez Światową Federację Tańca Sportowego - WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard (w piątek). Dodatkowo tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych U21, które będą rozgrywane podczas drugiego dnia zawodów (w sobotę). Najlepsi tancerze zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe.

O tym, czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji festiwalu, dowiecie się Państwo w rozmowie z Magdaleną Czarnocką-Kaptur, zastępcą dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu i wiceprezesem Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

Ruszył proces banksterów z Grębowa