Nakrętki kosze

i

Autor: UM Elbląg

W Elblągu stanęły kosze "liście" na plastikowe nakrętki

2021-08-04 9:37

W Elblągu zamontowane zostały specjalne kosze na plastikowe nakrętki. Miasto zachęca elblążan do zbierania i wrzucania ich właśnie do tych pojemników. W ten sposób nie tylko przyczyniamy się do dbałości o środowisko, ale możemy również pomagać.

- Elbląg jest pięknym, zielonym miastem. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia inicjatywa, jaką podejmujemy, by nasze miasto było coraz bardziej ekologiczne. Kształt liścia nawiązuje również do Zielonego Budżetu, który niedawno uruchomiliśmy. Mieszkańcy zgłosili bardzo dużo wniosków. W tej chwili są one weryfikowane. To pokazuje, że takie inicjatywy ekologiczne są potrzebne – podkreślił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Specjalne pojemniki zamontowane zostały przy ul. Nowowiejskiej oraz przy Targowisku Miejskim. Trzeci, ufundowany przez Rotary Club Elbląg Centrum (w kształcie serca) stanie wkrótce przy CRW Dolinka. Wrzucając nakrętki do specjalnych koszy nie tylko przyczyniamy się do dbałości o środowisko, ale możemy również pomagać. Idea ta łączy zarówno segregację odpadów, jak i wspieranie akcji charytatywnych.

- Dziękujemy samorządowi za to, że stawia również nasz pojemnik. W celach naszego stowarzyszenia zawarta jest działalność charytatywna, pomocowa. Wspieramy osoby niepełnosprawne, mniej zamożne, szczególnie uzdolnione - mówiła Małgorzata Adamowicz z Rotary Club Elbląg Centrum.

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?