Nowe ławki

i

Autor: UM Elbląg

W Elblągu przybędzie ławek i śmietników. Miasto przeprowadziło już analizę

2020-11-30 18:34

Program estetyzacji miasta w zakresie doposażenia w ławki i kosze uliczne to wspólny pomysł Prezydenta oraz Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego. Radni wspólnie z urzędnikami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej zrobili szczegółową analizę miejsc, w których są i w których powinny być zamontowane nowe ławki.

W projekcie budżetu na rok 2021 zaplanowany został zakup i montaż kolejnych ławek i śmietników. Planuje się, że rocznie na realizację programu przeznaczone będzie ok. 100 tys. zł.

- Jest to również odpowiedź na wnioski mieszkańców, którzy wielokrotnie wskazywali na potrzebę doposażenia pieszych ciągów komunikacyjnych, placów, parków, miejsc rekreacji oraz otoczenia budynków użyteczności publicznej w nowe ławki i śmietniki. W ramach realizacji programu w tym roku ustawionych zostało ok. 200 ławek i 160 koszy, zaś w kolejnych 3 latach corocznie ok. 100 ławek i ok. 120-150 koszy W całym okresie realizacji Programu – w latach 2019 – 2023 planuje się zakup i ustawienie ok. 500 ławek oraz ok. 700 koszy – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Dramat uczestniczki strajku kobiet. "Uciekałam przed policją, teraz nie mogę chodzić"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE