ogrzewalnia

i

Autor: Pixibay

W Elblągu powstanie ogrzewalnia dla bezdomnych

2022-11-09 10:29

Po wykonaniu niezbędnych prac remontowych zaplanowanych do końca 2022 roku, przy ulicy Królewieckiej 102 powstanie, Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych, w którym mieścić się będzie ogrzewalnia dla 40 osób bezdomnych oraz punkt konsultacyjno-informacyjny

Ogrzewalnia zapewni tymczasowe schronienie dla osób bezdomnych, umożliwiające interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach. Do Ogrzewalni przyjmowane będą również osoby bezdomne pod wpływem alkoholu, o ile ich stan nie będzie zagrażał życiu i zdrowiu własnemu oraz innych osób (osoby w kontakcie, poruszające się o własnych siłach, nie przejawiające agresji itp.).

Działanie Punktu konsultacyjno-informacyjnego będzie polegało na udzielaniu pomocy i podejmowaniu działań na rzecz osób w kryzysie bezdomności oraz pozostałych mieszkańców Elbląga uzależnionych, współuzależnionych i zagrożonych problemem alkoholowym, przez zatrudnionych w Punkcie specjalistów, w tym terapeuty oraz psychologa. W Centrum planowane jest również uruchomienie mieszkania treningowego dla osób w kryzysie bezdomności.

- Los osób bezdomnych, to najważniejsze zadanie dla mojego Stowarzyszenia. Obecnie trwają remonty w budynku przy ul. Królewieckiej, aby od 1 stycznia 2023 roku można było już w pełni wykorzystać ten obiekt. To będzie miejsce dla osób bezdomnych, ale możliwe będzie wejście na kolejne etapy, od bezdomności przez przyjście do ogrzewalni, później, jeśli będzie chęć, podjęcie terapii i wreszcie pobyt w mieszkaniu treningowym. To będzie wielka szansa i możliwość dla tych osób - mówił Artur Dąbrowski prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Bezdomnych OD NOWA. 

Słoneczniki w listopadzie koło Szlichtyngowej
Sonda
Za czyich rządów żyło się Tobie lepiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE