ogrzewalnia

i

Autor: Pixibay

W Elblągu powstanie ogrzewalnia dla bezdomnych

2022-11-09 10:29

Po wykonaniu niezbędnych prac remontowych zaplanowanych do końca 2022 roku, przy ulicy Królewieckiej 102 powstanie, Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych, w którym mieścić się będzie ogrzewalnia dla 40 osób bezdomnych oraz punkt konsultacyjno-informacyjny

Ogrzewalnia zapewni tymczasowe schronienie dla osób bezdomnych, umożliwiające interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach. Do Ogrzewalni przyjmowane będą również osoby bezdomne pod wpływem alkoholu, o ile ich stan nie będzie zagrażał życiu i zdrowiu własnemu oraz innych osób (osoby w kontakcie, poruszające się o własnych siłach, nie przejawiające agresji itp.).

Działanie Punktu konsultacyjno-informacyjnego będzie polegało na udzielaniu pomocy i podejmowaniu działań na rzecz osób w kryzysie bezdomności oraz pozostałych mieszkańców Elbląga uzależnionych, współuzależnionych i zagrożonych problemem alkoholowym, przez zatrudnionych w Punkcie specjalistów, w tym terapeuty oraz psychologa. W Centrum planowane jest również uruchomienie mieszkania treningowego dla osób w kryzysie bezdomności.

- Los osób bezdomnych, to najważniejsze zadanie dla mojego Stowarzyszenia. Obecnie trwają remonty w budynku przy ul. Królewieckiej, aby od 1 stycznia 2023 roku można było już w pełni wykorzystać ten obiekt. To będzie miejsce dla osób bezdomnych, ale możliwe będzie wejście na kolejne etapy, od bezdomności przez przyjście do ogrzewalni, później, jeśli będzie chęć, podjęcie terapii i wreszcie pobyt w mieszkaniu treningowym. To będzie wielka szansa i możliwość dla tych osób - mówił Artur Dąbrowski prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Bezdomnych OD NOWA. 

Słoneczniki w listopadzie koło Szlichtyngowej
Sonda
Za czyich rządów żyło się Tobie lepiej?