W Elblągu jest dodatkowy punkt szczepień

2021-03-17 12:11

Z poradni do bursy. Punkt Szczepień przy ulicy Komeńskiego 35 w Elblągu będzie przeniesiony do sąsiadującej z obiektem bursy. Personel medyczny będzie miał teraz do dyspozycji 4 sale. Takie rozwiązanie ma zmniejszyć kolejki i poprawić komfort pacjentów i lekarzy. Obiekt znajduje się 50 metrów od przychodni przy Komeńskiego.

Nowa lokalizacja ma być dostępna już od środy. Liczba tygodniowych szczepień w szpitalu miejskim w kolejnych dniach ma w się zwiększyć do 2 tysięcy.​

Oprócz nowego punktu szczepień w przyszłym tygodniu realizować będziemy szczepienia wyjazdowe, do pacjentów, którzy nie mogą dojechać do punktu szczepienia. Mamy około 200 takich pacjentów. Przy tego typu szczepieniach współpracujemy z lekarzami rodzinnymi.  Niestety w chwili obecnej sytuacja się pogarsza, miesiąc temu mieliśmy 50 pacjentów, teraz jest ich już 150. Zmniejszyła nam się liczba wolnych łóżek. Mam jednak informację, że otwierane będą nowe oddziały covidowe w Szpitalach w Braniewie i Iławie - mówi Mirosław Gorbaczewski dyrektor Szpitala Miejskiego. 

Dworzec Główny w Olsztynie w opłakanym stanie