Sp 14 szkolna tv

i

Autor: SP 14

W "czternastce" powstała telewizja szkolna

2021-10-28 10:53

„Czternastka TV”- pod taką nazwą w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu rozpoczęła swoją działalność szkolna telewizja. Na kanale YouTube Czternastka TV ukazują się cyklicznie materiały filmowe dotyczące działalności szkoły, reportaże, wywiady, sondaże, relacje z ciekawych miejsc i wydarzeń na terenie miasta, w których biorą udział uczniowie.

W planach szkolnej telewizji jest stworzenie profesjonalnego studia wiadomości oraz wyposażenie go w specjalistyczny sprzęt. W SP nr 14 prowadzone są również zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie klas VI-VII mogą rozwijać swoje zainteresowania dziennikarskie i medialne, wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne. Poznają podstawy fotografii, uczą się nagrywania, kadrowania oraz montażu filmów. Wkrótce będą mogli się sprawdzić i zademonstrować swoje umiejętności podczas nagrań nowych odcinków szkolnej telewizji.

Czternastka TV opublikowała już sześć materiałów filmowych dostępnych na szkolnym kanale YouTube Czternastka TV bit.ly/3CfcnPC. Zapraszamy do oglądania i subskrypcji naszego kanału, gdzie będą ukazywały się kolejne odcinki, a młodym redaktorom życzymy wytrwałości, wielu pomysłów oraz udanych realizacji.

Uwaga na oszustów

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: