Psi strażnik miejski

i

Autor: Straż Miejska w Elblągu Psi strażnik miejski

Uwaga właściciele psów. Lepiej trzymajcie je na smyczy

2021-04-08 16:29

Od soboty (10.04) w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów dotyczące zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Elbląscy strażnicy miejscy podkreślają, że wyższymi mandatami mają być karani m.in. właściciele zwierząt.

Zgodnie z art. 77§1 kodeksu wykroczeń za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozić będzie mandat karny w wysokości od 50 zł. do 250 zł. Natomiast, gdy sprawa trafi sądu, np. w wyniku odmowy przyjęcia mandatu karnego - kara ograniczenia wolności, grzywna do 1000 zł. albo kara nagany.

Zgodnie z art. 77§2 kodeksu wykroczeń za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka grozić będzie mandat karny w wysokości 500 zł., a gdy sprawa trafi do sądu - kara ograniczenia wolności, grzywna do 5000 zł. albo kara nagany.

Środki ostrożności powinny być dopasowane do konkretnego zwierzęcia, ale również do sytuacji, w której się znajduje. Zawsze zdrowy rozsądek, a nie reguła decydować będzie o wymiarze kary.

Elbląscy strażnicy od początku 2021r. przeprowadzili 12 interwencji dotyczących puszczania psów bez zabezpieczeń, wszystkie podjęte interwencje zakończyły się zastosowaniem środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Porzucone psy czekają na adopcję
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?