wygrana

i

Autor: Szkoła Podstawowa nr 19

Uczniowie nagrali film i wygrali 10 tysięcy złotych na sprzęt komputerowy

2021-04-15 12:15

Obecna sytuacja epidemiologiczna zamieniła szkołę na dom, klasę - na pokój, ale radość z odkrywania świata, motywacja do działania pozostały. Nic nie zamknie naszych serc i umysłów! Nasza placówka otrzymała główną nagrodę w wysokości 10 000 zł w konkursie #FunduszeNaZmiany!!! Konkurs skierowany był do mieszkańców Warmii i Mazur, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Trudna sytuacja epidemiologiczna to największe utrudnienie, jakie spotkało nas po drodze. Obostrzenia ograniczyły czas realizacji do minimum (do kilku dni). Dodatkowo, musieliśmy ograniczyć liczbę dzieci biorących udział w filmie, nad czym ubolewamy do dnia dzisiejszego.

Jeżeli już mowa o dzieciach, uczniowie spisali się na medal! Pomimo  ciężkich warunków pogodowych (ale wiało!), euforia i radość naszych młodych aktorów rozgrzewała i napawała nadzieją na powodzenie projektu. Dla dzieci to była wielka przygoda, oderwanie od zdalnej rzeczywistości.

Jedną z największych niespodzianek był wystrój wnętrza Galerii EL - jak się okazało aranżacja idealnie pasowała do naszej wizji! Po ciele przeszły dreszcze. Również dzieciom udzieliła się ta niesamowita atmosfera, ten wyjątkowy klimat.

Warto wspomnieć również o miejscu z duszą, miejscu, które zachwyciło całą naszą ekipę filmową. Był to Dom pod Cisem. Pracownie, które dane było nam zobaczyć, jak również sam sklep, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wrócimy tam - to jest pewne.

Są miejsca, które łączą. Miejsca, które cieszą. Miejsca, które dodają skrzydeł.

Warto dodać, że film to nie jedyna propozycja naszej placówki. Z elbląskiej dziewiętnastki wyruszył również ciekawy projekt plastyczny, zrealizowany przez drugoklasistów na czele z Panią Eweliną Żmudą.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła zdobyła główną nagrodę w konkursie Fundusze na zmiany i wygrała 10.000 tys. zł to nie mogliśmy w to uwierzyć. Radość, która nam towarzyszyła jest nie do opisania. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni i podekscytowani. 8 kwietnia odbyło się wirtualne oficjalne wręczenie voucherów przez Marszałka Województwa Pana Gustawa Marka Brzezina. Nagrodę odebrały dzieci biorące udział w projekcie. Uczniowie z euforia przyjęli informację o wygranej.

Wygrana ma zostać przeznaczona na zakup sprzętu informatycznego oraz sportowego dla uczniów klas I-III. Dzięki wygranej uczniowie będą pracować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przez co lekcje będą bardziej atrakcyjne, zaś sprzęt sportowy pozwoli na rozwijanie ich sprawności i umili spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Główni bohaterowie filmiku otrzymali po wielkiej czekoladzie oraz czeka ich jeszcze wspólne wyjście na lody, co jak sami przyznali, będzie dla nich największą nagrodą.

Wrocławskie fontanny znów działają
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?