seniorzy

i

Autor: UM Elbląg

Tutaj potańczą, poćwiczą i odpoczną. Mamy pierwszy w Elblągu Dom Plus dla seniorów

2023-02-02 14:07

Witold Wróblewski prezydent Elbląga otworzył oficjalnie Dzienny Dom Senior + przy ul. Zamkowej 16A. Dom jest miejscem przyjaznym elbląskim seniorom, gdzie mogą spędzić wolny czas, rozwijać swoje pasje, zawierać nowe znajomości, ale także zażywać ruchu i rehabilitować się.

- Wsparcie seniorów, to jedno z zadań samorządu. Dziękuję Panu wojewodzie za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było przeprowadzenie prac adaptacyjnych i otwarcie Dziennego Domu Senior plus. Blisko 200 tys. zł zabezpieczył elbląski samorząd, a około 380 tys. zł pochodziło ze Skarbu Państwa – mówił podczas inauguracji prezydent Wróblewski – Dzięki tej placówce mamy możliwość twórczego i aktywnego zaopiekowania się seniorami, których w naszym społeczeństwie przybywa. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten projekt, który poprawia jakość życia naszych mieszkańców, w tym wypadku seniorów. Mam nadzieję, że elbląscy seniorzy będą chętnie to miejsce odwiedzać i spędzać w nim czas  – podkreślił prezydent

- Chcemy, aby w naszym Domu panowała atmosfera wsparcia i szacunku. To tutaj elbląscy seniorzy znajdą towarzystwo, zadbamy o ich wolny czas, ale także o dobrą kondycję, a tam gdzie to potrzebne również rehabilitację – mówiła Jelena Cybruch kierownik Dziennego Domu – Chcemy też prowadzić różne warsztaty i zajęcia manualne, kulinarne, zapraszać ciekawych gości i organizować imprezy integracyjne, mamy też w planach zajęcia komputerowe dla seniorów – wyliczała Pani Jelena  

Dzienny Dom Senior+” - ul. Zamkowej 16A.

Co oferuje?

Opiekę wykwalifikowanego personelu,Zajęcia terapeutyczne,Zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne,Pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, drobnych zakupów itp.,Śniadania i obiady.Jak organizuje czas wolny?

Muzykoterapia,Gry i zabawy towarzyskie,Wyjścia do kina i teatru,Wyjazdy na wycieczki,Imprezy taneczne i okolicznościowe,Rozmowy przy kawie i herbacie.Zatem jeśli jesteś seniorem, który potrzebuje opieki i wsparcia, jeśli akurat doskwiera Ci samotność i nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, albo po prostu lubisz miło spędzać czas – to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

Co należy zrobić?

Potrzebujesz decyzji wydanej przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych przy ul. Winnej 9.

Kameleon Kajek w poważnych tarapatach
Sonda
Widziałeś/aś kiedykolwiek wilka?