karetka

i

Autor: eska.pl Lubelskie. 76-latek śmiertelnie porażony prądem

wypadek

Tragiczny wypadek pod Elblągiem. Drzewo spadło na autobus

2023-11-26 18:49

W okolicach Elbląga panują tragiczne warunki atmosferyczne. Opady śniegu zaskoczyły wielu drogowców. Pod Elblągiem doszło dlatego do tragicznego wypadku. Nagle drzewo przewróciło się na jadący autobus. W środku znajdowały się 22 osoby.

Tragiczny wypadek pod Elblągiem

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu we wsi Kopina w powiecie elbląskim. W rejsowym autobusie, na który przewróciło się drzewo, znajdowały się 22 osoby, w tym pięcioro dzieci. Jedna kobieta trafiła do szpitala.

-Droga, na której doszło do wypadku jest zablokowana" - podał Rożański.

Strażacy przyznali, że nie wiadomo, czy drzewo przewróciło się pod naporem śniegu, czy z innych powodów. Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane przez policję.

W Elblągu i okolicy od sobotniego popołudnia występują mocne opady śniegu. Według służb meteorologicznych miejscami przyrost pokrywy śnieżnej w tym rejonie wyniósł ostatniej doby ponad 20 cm

Pierwsza pomoc u niemowlaka – utrata przytomności i brak

Opady śniegu w warmińsko-mazurskim

Intensywne opady śniegu w nocy nadal będą występowały w powiatach: bartoszyckim, braniewskim, Elblągu i elbląskim, lidzbarskim, Olsztynie i olsztyńskim oraz ostródzkim.

- Z północy na południe przemieszcza się strefa przelotnych opadów śniegu. Opady te powodują przyrost pokrywy śnieżnej o 1-2 cm na godzinę. W najbliższych godzinach opady śniegu o zbliżonej intensywności nadal będą występować - podano w przesłanym komunikacie.

Wraz z opadami mokrego śniegu w nocy nastąpi spadek temperatury poniżej 0 st. C, co będzie skutkować oblodzeniem dróg i chodników. Prognozy przewidują w nocy spadek temperatury w powiatach: kętrzyńskim, mrągowskim, nidzickim, piskim i szczycieńskim