setka

i

Autor: MOSIR Elbląg

To wyzwanie dla rowerzystów. Kopernikowska setka przed nami

2023-06-13 8:33

Rocznicę 550. urodzin Mikołaja Kopernika będziemy świętowali na dwóch kołach. Najdłuższa edycja tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych zabierze nas do Braniewa i Fromborka, śladami wielkiego astronoma i naukowca. Ruszamy w niedzielę, 18 czerwca, o godzinie 8:00 z ronda im. Bitwy pod Grunwaldem.

Pierwsze kilometry trasy pokonamy w Gronowie Górnym i jak jego sama nazwa mówi, będzie pod górę. Zobacz mapę - 100 km. Czeka nas podjazd wzdłuż drogi S22 do węzła Dębica, gdzie skręcimy na Kamiennik Wielki, a potem przez Kwietnik i Zastawno dotrzemy do Młynar. Dalsza droga będzie prowadziła przez Chruściel i Bemowiznę do Braniewa. Stąd pojedziemy do Fromborka, gdzie będziemy mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. To będzie na 70 km trasy i zostanie nam ostanie 30 km prowadzące przez Pogrodzie, Milejewo do Elbląga.

Tempo jazdy będzie spokojne, w granicach 17 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w bufecie we Fromborku. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 18:00  jest bezpłatny, lecz obowiązują zapisy za pomocą formularza Google do wyczerpania limitu 60 miejsc.

Każdy uczestnik powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Z uwagi na liczne podjazdy rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w działające przerzutki.

Wzorem lat ubiegłych, także w roku 2023, trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach w 2023 roku), zatem prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Świętokrzyskie. Pokazy kawalerii powietrznej w Targach Kielce
Sonda
Manewry NATO wywołują strach na Kremlu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE