Noc Bibliotek

i

Autor: Biblioteka Elbląska

„To się musi powieść”, czyli Noc Bibliotek w Elblągu

2022-09-26 15:16

W sobotę, 1 października odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, tym razem pod hasłem „To się musi powieść”. Z tej okazji zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na moc atrakcji przygotowanych dla osób w każdym wieku. Zapoznajcie się z programem i wpadajcie do nas w godz. 16:00-22:00.

Program Nocy Bibliotek na 1 października:godz. 16:00-18:00, Bulaj, ul. Zamkowa 1 – spotkanie z przygodą pod żaglamiO tajnikach żeglarstwa opowie Piotr Zadroga – żeglarz, instruktor żeglarstwa i sportów motorowodnych, fotograf, miłośnik Mazur. Hasło towarzyszące tegorocznej Nocy Bibliotek „To się musi powieść” trafnie wpisuje się w jego życiowe motto, gdyż zawsze z pozytywnym nastawieniem oraz niezachwianą wiarą w powodzenie swoich przedsięwzięć, realizuje kolejne żeglarskie wyprawy, spełnia marzenia o podróżach.Posłuchamy morskich opowieści, dowiemy się jak rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem, jakprzygotować się do dalekomorskiej wyprawy. Zaśpiewamy szantę, próbując swoich sił w wiązaniu węzłów. Ahoj! Po spotkaniu odbędą się morskie warsztaty plastyczne.Zajęcia dla dzieci w wieku 6+ wraz z opiekunem.

godz. 16:00-22:00, Regioteka, ul. św. Ducha 3-7 – oprowadzanie po nowo otwartej wystawie „Henryk Nitschmann i Elbląg na przełomie XIX i XX w.”UWAGA: oprowadzanie rozpoczyna się w godzinach: 17:00, 18:30, 20:00, 21:00

godz. 18:00-19:30, sala kinowa, ul. św. Ducha 3-7 – film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” z polskim dubbingiem

godz. 18:00-20:00, sala „U św. Ducha”, ul. św. Ducha 3-7 – zajęcia florystyczne „Wszystko o słonecznikach” z Katarzyną Jaworską „BLOOMEN”Zajęcia dla dorosłych.

godz. 19:00-20:00, Bulaj, ul Zamkowa 1 – wieczór z Cosplayem: sesja fotograficznaZapraszamy wszystkich miłośników mangi i cosplaya. Można przyjść w cosplayowym przebraniu lub po prostu zabrać swoją ulubioną mangę.Zajęcia dla młodzieży 12+

godz. 20:00-22:00, sala kinowa, ul. św. Ducha 3-7 – wieczór z kinem: spotkanie z Michałem Marksem i Bartoszem Izdebskim oraz projekcje ich filmów:“ZOE” reż. Michał MarksLudzkość przeniosła swoje życie społeczne do wirtualnej rzeczywistości, zamykając się bezpiecznie w czterech ścianach swoich domów. 18-letni Wojtek szuka spełnienia na zewnątrz.“VIBE” reż. Michał Marks18-letni Maciek choruje na młodzieńcze zapalenie stawów i nie jest w stanie realizować się w swojej pasji, jaką jest breakdance. Jest skłócony ze swoją mamą, która jako jedyna próbuje mu pomóc.“Delicje” reż. Bartosz Izdebski22-letni Oskar nie może pogodzić się z wyjazdem swojego najlepszego przyjaciela. Czekając na pociąg, bohaterowie zauważają stojącego na torach tajemniczego samobójcę. Oskar postanawia wykorzystać tą sytuację i raz jeszcze próbuje odwieść Speediego od decyzji wyjazdu.“Efekt Dominy” reż. Bartosz IzdebskiMłoda Domina odsłania kulisy trójmiejskiej sceny sexworkingu. Opowiada, na czym polega praca zawodowej dominy i o tym jacy ludzie korzystają z jej usług.

Michał Marks – ukończył Wiedzę o filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Pomorskie Warsztaty Filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Reżyser krótkich filmów fabularnych. Tworzenie filmów to jego sposób na poznanie siebie i świata wokół.

Bartosz Izdebski – absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Wykładowca produkcji filmowej w WSB w Gdańsku. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Debiutował na międzynarodowym festiwalu filmowym „Dwa Brzegi”.

W sali „U św. Ducha” będzie też można oglądać aktualną wystawę „Skarby natury krajów Grupy Wyszehradzkiej”.

UWAGA:Tego dnia Biblioteka Elbląska będzie otwarta w godz. 16:00-22:00. Możliwość oddania i wypożyczenia książek będzie do godz. 19:30.

Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"
Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE