pojemnik

i

Autor: UM Elbląg

To pojemniki na telefony czy suszarki, a nie na pralki. Elbląscy urzędnicy apelują

2023-06-15 13:01

Departament Ochrony Środowiska UM zwraca się do mieszkańców z apelem, aby nie pozostawiali dużych odpadów elektrycznych przy czerwonych pojemnikach na mniejsze elektrośmieci.

Przypominamy, że do czerwonego pojemnika możemy wrzucić drobny sprzęt elektroniczny, którego żaden z wymiarów nie przekracza 50 cm (np. telefon, suszarka).

Natomiast firma odbierająca elektroodpady z czerwonych pojemników nie ma możliwości odebrania pozostawionego tam wielkogabarytowego elektroodpadu. Często jest on już częściowo rozebrany, bądź zniszczony i nie nadaje się do recyklingu. Co więcej tak pozostawiony i zniszczony sprzęt elektryczny może być źródłem emisji szkodliwych substancji takich jak ołów, rtęć, freon, kadm i chrom.

Duży gabaryt – wystarczy zadzwonić lub zgłosić elektronicznie!

Każdy większy sprzęt elektroniczny (pralka, lodówka, mikrofalówka) zostanie odebrany bezpośrednio z domu, po zgłoszeniu na stronie: tu zgłoś co firma ma zabrać lub dzwoniąc na infolinię 572 102 102

W ciągu 72 godzin sprzęt zostanie bezpłatnie odebrany (wraz z wyniesieniem z mieszkania) i co ważne poddany recyklingowi.

Świętokrzyskie. Protest kobiet "Ani jednej więcej!" w Kielcach
Sonda
Boisz się szpitali?