Teżnia w elbląskim Parku Traugutta

i

Autor: Krzysztof Jaworski

turystyka

Tężnia już gotowa. Elblążanie skorzystają z niej jednak dopiero wiosną [ZDJĘCIA]

2023-11-08 14:28

W Parku Traugutta w Elblągu pojawiła się nowa miejska atrakcja. To ogólnodostępna tężnia. Jednak zanim skorzystali z niej mieszkańcy, zajęli się nią wandale. Na szczęście zniszczenia były niewielkie i zostały usunięte.

Nowa tężnia w Parku Traugutta w Elblągu

Budowa tężni kosztowała niespełna 400 tysięcy złotych. Wykonała ją firma z Libiąża.

- Zakończyły się odbiory tężni, która powstawała w Parku Traugutta. W piątek nastąpił rozruch techniczny tężni. Teraz tężnia została zabezpieczona na okres zimowy. Jej oficjalne uruchomienie nastąpi wiosną - mówi Łukasz Mierzejewski z elbląskiego Ratusza.

Trudne warunki atmosferyczne, w tym silne opady deszczu przyczyniły się do opóźnienia inwestycji. Wykonawca opóźnienie ma zrekompensować całorocznym zabezpieczeniem obiektu w sól.

- Niestety, już w weekend mieszkańcy testowali, czy da się po tężni pisać, czy da się wyrwać gałązki, z których zbudowana jest tężnia i testowano, czy da się zepsuć pompę. Przykro nam z tego powodu. Obiekt jeszcze nie został otwarty, uruchomiony, a już został poddany dewastacji – dodaje Mierzejewski.

Na szczęście zniszczenia były niewielkie i zostały szybko usunięte. Z tężni będzie można korzystać, gdy tylko wzrosną temperatury powietrza - prawdopodobnie od kwietnia 2024 roku.

Elbląg. Rodzina próbowała samodzielnie usunąć blokadę z koła samochodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE