Przełaje charytatywne

i

Autor: MOSIR Elbląg

Szykują się biegi przełajowe w elbląskiej Bażantarni dla małego chłopca

2022-08-29 11:23

W niedzielę, 18 września, Bażantarnia stanie się centrum elbląskich biegów. Wystartuje druga edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. Nie zabraknie atrakcji ani dla dzieci, ani dla dorosłych. A cel całego wydarzenia jest wzniosły, bowiem podczas zawodów trwać będzie zbiórka na rzecz Piotrusia Luttera z Elbląga.

5 lat temu przyszedł na świat wyczekiwany syn Pani Ani i Pana Jacka. Piotruś urodził się z niedotlenieniem mózgu, wylewem śródczaszkowym, niestandardowym ciemiączkiem, brakiem kości czołowej, rozszczepem podniebienia oraz wadą stóp. Kolejne miesiące, lata nie przyniosły poprawny stanu zdrowia, a ujawniły kolejne wady i choroby. Epilepsja, autyzm, niedosłuch, wodogłowie, wentikomegalia. Piotruś jest jedynym w Polsce dzieckiem z mutacją genu BMP4.

Wszystko to w jednym ciałku, jednym organizmie chłopca, który chciałby zapewne powiedzieć Kocham Cię mamo. Piotruś nie mówi, ma trudności z komunikacją, emocjami, z chodzeniem. Rodzice z całych sił walczą o względną samodzielność synka. To nieustanne wizyty u specjalistów, kolejne badania, rehabilitacje, orteza kilkukrotnie operowanej już stopy. Marzeniem jest turnus rehabilitacyjny, na który starają się zebrać własną pracą pieniądze. II Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych dedykujemy Piotrusiowi.

Na początek odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży, w wieku od 0 do 16 lat. Uczestnicy wystartują w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu.

Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni. Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:8.30 – otwarcie biura zawodów10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży11.00 – start Biegu na 5 km11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km12.00 – start Biegu Głównego na 10 km13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do wtorku (13 września) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl, gdzie znajduje się regulamin imprezy. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 40 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 20 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Piotrusia.

Regulamin imprezy dostępny jest na stonie MOSiR

Radom Fashion Show 2022
Sonda
Wypocząłeś/-aś podczas wakacji?