Piekarczyk

i

Autor: JS

Szukają miejsc dla pięciu Piekarczyków w Elblągu

2022-04-11 11:53

Jak Piekarczyk, to z łopatą pod Bramą Targową. A gdyby tak elbląski Piekarczyk przystanął na Bulwarze Zygmunta Augusta z wędką? Planujemy rozmieścić pięć mosiężnych figurek elbląskiego Piekarczyka, o wysokości około 50 cm, na terenie Starego Miasta.

Niektórym może nasunąć się pytanie: „Po co, skoro od tylu lat wizytówka Elbląga zagrzała miejsce przy Bramie Targowej?”. I słusznie. Już spieszymy z wyjaśnieniem. Figurki Piekarczyka, jako postaci legendarnej dla Miasta Elbląg, będą miały za zadanie oznaczać miejsca i wydarzenia ważne dla Elbląga, zarówno historycznie, jak i współcześnie. W zamyśle, mniejsze wersje Piekarczyka zachowają ten sam wizerunek, co, zasłużona już, rzeźba spod Bramy Targowej, natomiast będą opatrzone w atrybuty związane z danym miejscem lub wydarzeniem oraz przybiorą charakterystyczne pozy.

Nie chcemy sami podejmować decyzji, w jakim miejscu ulokować rzeźby, stąd zwracamy się do mieszkańców Elbląga. Do 22 kwietnia 2022 r., na adres mailowy dpkit@umelblag.pl możecie nadsyłać nam Wasze propozycje na rozmieszczenie Piekarczyków, do czego gorąco zachęcamy. Może to być forma graficzna, jak i opisowa. Wiadomość powinna zawierać: miejsce potencjalnego ustawienia figurki, wyjaśnienie dlaczego dane miejsce jest istotne dla Elbląga, propozycję pozy oraz atrybut, w który zostanie wyposażony dany Piekarczyk, a także imię i nazwisko pomysłodawcy, wraz z danymi kontaktowymi.

Spośród wszystkich pomysłów wybierzemy 10, które zostaną poddane pod głosowanie na platformie internetowej „Elbląg Konsultuje”, a następnie 5 koncepcji, które zdobędą najwięcej głosów, wcieli się w życie. Imię i nazwisko pomysłodawcy, które podacie w wiadomości mailowej, jest bardzo istotne, ponieważ zwycięskie figurki, zostaną opatrzone personaliami ich pomysłodawców.

Zachęcamy do nadsyłania swoich pomysłów, dzięki którym przyczynicie się do stworzenia nowej atrakcji turystycznej na mapie miasta!

Za co kochasz radio
Sonda
Lubisz swoją teściową?