Żyj Zdrowo na sportowo w Elblągu

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Żyj Zdrowo na sportowo w Elblągu

Sztuka zamiast zmagań sportowych. Żyj zdrowo w czasie pandemii

2021-04-20 16:42

Co roku na wiosnę, w ramach programu „Bezpieczny Elbląg” organizowany były Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla dzieci, podsumowujący program „Żyj zdrowo na sportowo”. W tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z zawodów. Całoroczne działania programu podsumowano w formie konkursu plastycznego.

W tym roku byłaby to już V edycja Spartakiady. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące ograniczenia niemożliwe było zorganizowanie Spartakiady w tradycyjnej formie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak ważne zagadnienia realizowane są w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, mimo panujących obostrzeń, nauczyciele organizowali różnorodne działania związane z tematyką zdrowego odżywiania i sportu, podczas bezpośrednich zajęć z dziećmi w placówkach.

Głównymi celami programu „Żyj zdrowo na sportowo” są: kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych oraz pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem.

Podczas zabaw dzieci poznały m.in. możliwości ruchowe własnego ciała, zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni, jak również współpracy z rówieśnikami. Poruszano również tak ważne w obecnym czasie tematy higieny osobistej, w tym prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się jak właściwe odżywianie i aktywność ruchowa wpływa na dobre samopoczucie i odporność organizmu, dlaczego warto swoją dietę wzbogacić w owoce i warzywa, a unikać słodyczy i słodzonych napoi.

Podsumowaniem realizowanych działań był konkurs plastyczny. Jak zawsze w konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli. Wybór zwycięzców był bardzo trudny - wszystkie przygotowane prace były pomysłowe oraz starannie wykonane, dlatego Komisja nagrodziła wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie. Finał konkursu odbył się w Przedszkolu Nr 14. W ramach projektu zakupiono m.in. zestawy do zabaw, gry edukacyjne oraz sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej.Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE