Żyj Zdrowo na sportowo w Elblągu

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Żyj Zdrowo na sportowo w Elblągu

Sztuka zamiast zmagań sportowych. Żyj zdrowo w czasie pandemii

2021-04-20 16:42

Co roku na wiosnę, w ramach programu „Bezpieczny Elbląg” organizowany były Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla dzieci, podsumowujący program „Żyj zdrowo na sportowo”. W tym roku z uwagi na pandemię zrezygnowano z zawodów. Całoroczne działania programu podsumowano w formie konkursu plastycznego.

W tym roku byłaby to już V edycja Spartakiady. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące ograniczenia niemożliwe było zorganizowanie Spartakiady w tradycyjnej formie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak ważne zagadnienia realizowane są w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, mimo panujących obostrzeń, nauczyciele organizowali różnorodne działania związane z tematyką zdrowego odżywiania i sportu, podczas bezpośrednich zajęć z dziećmi w placówkach.

Głównymi celami programu „Żyj zdrowo na sportowo” są: kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych oraz pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem.

Podczas zabaw dzieci poznały m.in. możliwości ruchowe własnego ciała, zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni, jak również współpracy z rówieśnikami. Poruszano również tak ważne w obecnym czasie tematy higieny osobistej, w tym prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się jak właściwe odżywianie i aktywność ruchowa wpływa na dobre samopoczucie i odporność organizmu, dlaczego warto swoją dietę wzbogacić w owoce i warzywa, a unikać słodyczy i słodzonych napoi.

Podsumowaniem realizowanych działań był konkurs plastyczny. Jak zawsze w konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli. Wybór zwycięzców był bardzo trudny - wszystkie przygotowane prace były pomysłowe oraz starannie wykonane, dlatego Komisja nagrodziła wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie. Finał konkursu odbył się w Przedszkolu Nr 14. W ramach projektu zakupiono m.in. zestawy do zabaw, gry edukacyjne oraz sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej.Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków