Znaleziono ciało psa

i

Autor: KMP Elbląg

Szokujące odkrycie w okolicach pochylni Oleśnica. 19-latek zatrzymany za zabicie psa

2020-10-15 13:22

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się 6-miesięczny mieszaniec ras owczarka niemieckiego.

Pies został znaleziony w sobotę 10 października w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem. Zwierzę było zawinięte w dwa worki związane sznurkiem. O sprawie powiadomiono policję, a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.  „Szukamy informacji, do kogo mogło należeć zwierzę oraz innych informacji związanych z tym czynem” – niedługo potem pojawił się taki wpis na stronie internetowej Psiego Raju.

To właśnie okazało się bardzo pomocne przy ustaleniu sprawcy. Sprawą zajęła się elbląska policja, a dokładnie aspirant Iga Sozoniuk, która prowadzi postępowania związane ze znęcaniem się nad zwierzętami. Na podstawie informacji, jakie dotarły do policji, zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące o tym, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Znaleziono również zdjęcie mężczyzny z jeszcze żywym psem.

Dziś 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci psa. Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nazistowskie podziemia pałacu w Roztoce

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?