Brama Targowa w Elblagu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Startuje głosowanie w IX edycji elbląskiego Budżetu Obywatelskiego

Czas na wybór. Ruszyło głosowanie ne projekty elbląskiego Budżetu Obywatelskiego

2020-10-12 14:36

To już IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Tym razem wybieramy z 9 projektów ogólnomiejskich oraz 40 projektów dużych i 17 małych w pięciu miejskich okręgach. W tym roku na pomysły elblążan jest 3,5 miliona złotych.

Jak zwykle wśród projektów zgłoszonych przez mieszkańców Elbląga do Budżetu Obywatelskiego przeważają związane z infrastrukturą. Wśród inicjatyw ogólnomiejskich są m.in. budowa skateparku, miasteczka ruchu drogowego czy stworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż Królewieckiej. Jest też zakup przez miasto zestawu Smoczych Łodzi.

Głosowanie startuje w poniedziałek 12 października i potrwa do 25 października 2020. Głosy można oddawać:

elektronicznie - przez stronę internetową: budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.

tradycyjnie - ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce: Dokumenty do pobrania.

tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25) czyli w tych samych miejscach co wnioski o ujęcie zadania w Budżecie Obywatelskim.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Strażacy ze Złocieńca wygrali w budżecie obywatelskim i kupili quada
Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?