Zgubili się w lesie

i

Autor: KMP ELBLĄG

Szczęśliwy finał romantycznego spaceru po lesie. Para zgubiła się

2021-07-02 11:50

Policjanci i leśnicy z Elbląga brali udział w poszukiwaniach pary, która zgubiła się w lesie. Młodzi ludzie sami zadzwonili z prośbą o pomoc. Służby szukały ich 2 godziny. Finał okazał się szczęśliwy. Cali i zdrowi wrócili do domu. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w lesie.

On 23-lata, ona 18. Przyjechał do niej z Lidzbarka Warmińskiego. Późnym popołudniem poszli na romantyczny spacer do parku Bażantarnia w Elblągu. Weszli w głąb lasu. Stracili orientację i poczucie czasu. Zadzwonili po pomoc około 20.00. Na ratunek pojechali policjanci i leśnicy. Dyżurny miał z nimi kontakt telefoniczny. Opisali miejsce, w którym się znajdowali. Był to wąwóz w okolicy tzw. Świątyni Dumania przed Stagniewem. Przeszli lasem kilka dobrych kilometrów. Policjanci pieszo i w radiowozach patrolowali teren. Włączyli syreny i zagubiona para usłyszała ich dźwięk. Dzięki temu łatwiej było do nich dotrzeć. Leśnicy i policjanci odnaleźli ich całych i zdrowych. Dziewczyna miała kilka zadrapań. Nie wymagali hospitalizacji. Szczęśliwie wrócili do domu.

Rozległe kompleksy leśne połączone z beztroskim spacerem mogą wpłynąć na zagubienie drogi powrotnej. Co zrobić w takiej sytuacji, poniżej podajemy kilka prostych zasad:

- przed wyjściem do lasu powiadom bliskich o wyprawie oraz wskaż miejsce, w które się wybierasz. Poinformuj także kiedy zamierzasz wrócić do domu,

- do lasu wybieraj się w towarzystwie, w myśl zasady – im więcej osób, tym lepiej,

- zabierz ze sobą latarki, które pomogą odnaleźć właściwą drogę powrotną po zmroku. Najlepiej jednak wybierać się do lasu o takiej porze kiedy mamy pewność, że zdążymy jeszcze wrócić do domu przed zachodem słońca,

- przydatny będzie telefon komórkowy z naładowaną baterią, który może okazać się pomocny w sytuacjach kryzysowych,

- warto być przygotowanym na zmianę pogody, dlatego podczas leśnych spacerów potrzebna będzie kurtka przeciwdeszczowa i odpowiednie obuwie.

Pan Tomasz przeżył zderzenie z pociągiem
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?