II Elbląski Szachowy Turniej Finałowy 2022

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu II Elbląski Szachowy Turniej Finałowy 2022

Szachy dla każdego. W Elblągu grają najmłodsi i zawodowcy

2022-04-06 15:52

W piątek (8.04) w hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135, zostanie rozegrany II Elbląski Turniej Finałowy 2022 ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano o godz. 9.30. W trakcie uroczystości odbędzie się pokaz żywych szachów. W turnieju wystartuje ponad 170 uczniów z klas I-III elbląskich szkół podstawowych. Rywalizacja młodych szachistów zakończy się około godz. 14.30. Najlepsi zawodnicy otrzymają prawo reprezentowania Elbląga na ogólnopolskim VII Turnieju Finałowym „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbędzie się w czerwcu br. w Warszawie.

Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Elbląg przy wsparciu Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i Miasta Elbląg.

Turniej jest podsumowaniem realizowanego w elbląskich szkołach podstawowych projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Jego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych elbląskich uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak: odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. W projekcie uczestniczy ponad 400 uczniów z 13 szkół podstawowych. Dodatkowe zajęcia w szkołach są finansowane przez elbląski samorząd.

Zapraszamy również w sobotę i niedzielę, 9 i 10 kwietnia, do hali sportowo-widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej 135, w której rozegrany zostanie turniej PGNiG Termika Puchar Polski w szachach. W rywalizacji weźmie udział ponad 300 zawodników z całej Polski. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

Sławomir Dudek – Pieniądze to nie wszystko. Inflacja