Parkrun w elbląskim Parku Modrzewie

i

Autor: parkrun modrzewie

Święto elbląskich biegaczy. W sobotę drugie urodziny elbląskiej edycji ogólnopolskiej akcji Parkrun

2023-06-07 15:47

Parkrun, to bieg, trucht lub marsz na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Parkrun, to aktywność dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. Elbląscy biegacze spotykają się co sobotę w Parku Modrzewie.

W tę sobotę (10.06) wielbiciele aktywnego wypoczynku spotkają się po raz 108-my, będą to jednak drugie urodziny imprezy. Powód? W czasie tych dwóch lat odbyło się także kilka spotkań specjalnych.

- To nie jest tylko impreza biegowa. Dystans 5 kilometrów można przejść, przetruchtać, przejść z kijkami, z wózkiem, z psem. To impreza rekreacyjna, dla wszystkich - mówi Rafał Gruchalski, jeden z koordynatorów elbląskiego Parkrunu.

Udział w cotygodniowych biegowych spotkaniach jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl. Park Modrzewie został wybrany na elbląską edycję spotkań nieprzypadkowo. Organizatorzy chcą ożywić to miejsce, a jednocześnie nie jest to zbyt mocno obciążony spacerowiczami miejsce, więc biegacze nikomu nie przeszkadzają. Do tego ma alejki o nawierzchni dobrej do biegania.

Drugie urodziny elbląskiego Parkrunu odbędą się w sobotę o 9.00 w parku Modrzewie. W związku z jubileuszem przewidziano atrakcje dodatkowe. Będzie też urodzinowy tort.