Parkrun w elbląskim Parku Modrzewie

i

Autor: parkrun modrzewie

Święto elbląskich biegaczy. W sobotę drugie urodziny elbląskiej edycji ogólnopolskiej akcji Parkrun

2023-06-07 15:47

Parkrun, to bieg, trucht lub marsz na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Parkrun, to aktywność dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. Elbląscy biegacze spotykają się co sobotę w Parku Modrzewie.

W tę sobotę (10.06) wielbiciele aktywnego wypoczynku spotkają się po raz 108-my, będą to jednak drugie urodziny imprezy. Powód? W czasie tych dwóch lat odbyło się także kilka spotkań specjalnych.

- To nie jest tylko impreza biegowa. Dystans 5 kilometrów można przejść, przetruchtać, przejść z kijkami, z wózkiem, z psem. To impreza rekreacyjna, dla wszystkich - mówi Rafał Gruchalski, jeden z koordynatorów elbląskiego Parkrunu.

Udział w cotygodniowych biegowych spotkaniach jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun.pl. Park Modrzewie został wybrany na elbląską edycję spotkań nieprzypadkowo. Organizatorzy chcą ożywić to miejsce, a jednocześnie nie jest to zbyt mocno obciążony spacerowiczami miejsce, więc biegacze nikomu nie przeszkadzają. Do tego ma alejki o nawierzchni dobrej do biegania.

Drugie urodziny elbląskiego Parkrunu odbędą się w sobotę o 9.00 w parku Modrzewie. W związku z jubileuszem przewidziano atrakcje dodatkowe. Będzie też urodzinowy tort.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE