Świąteczna zbiórka żywności

i

Autor: Elbląski Bank Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności w Elblągu już w ten weekend

2024-03-14 14:50

15 i 16 marca- w marketach spożywczych staną wolontariusze przy oznakowanych koszach na Świątecznej Zbiórce Żywności. Jak co roku od niemal 30 lat z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne dla najuboższych polskich rodzin. I jak co roku w akcję włącza się także Elbląg

Świąteczna Zbiórka Żywności w Elblągu

Już w ten piątek i sobotę (15 i 16 marca) zobaczycie Państwo w dużych sklepach i supermarketach oznakowane kosze Banku Żywności, czekające na dary dla uboższych współmieszkańców naszego miasta: jak zwykle można do nich włożyć mąkę, cukier, olej, konserwy mięsne czy warzywne, słodycze, kawę, herbatę – produkt, który też dla siebie kupicie Państwo na Święta.

Ubóstwo w Polsce nie maleje. Według badania EAPN Polska z roku 2023, w Polsce 396 tys. dzieci i 287 tys. seniorów żyje w skrajnym ubóstwie. Coraz więcej starszych osób żyje samotnie i jedna renta czy emerytura często nie do końca zaspokaja codzienne potrzeby. Oczywiście paczka żywnościowa nie zastąpi obecności bliskich, ale będzie dowodem, że mogą liczyć na czyjąś pomoc.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie odbywać się w całej Polsce. W Elblągu organizują ją wspólnie wszystkie organizacje pomocowe, włącznie z Caritas, pod przewodnictwem Banku Żywności. Wszystko, co nazbieramy zostanie w postaci paczek świątecznych przekazane najuboższym elblążanom przez organizacje, które się nimi opiekują.

Jest już długa lista oczekujących na świąteczna pomoc. Elbląski Bank Żywności liczy na dobre serca i hojność elblążan, którzy w poprzednich latach nigdy nie zawiedli.