Strażacy pojechali do stolicy

i

Autor: st. sekc. Michał Pawlyta

Strażacy z Elbląga pomogą w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym

2020-11-05 19:55

Funkcjonariusze z KM PSP w Elblągu znaleźli się w pierwszej grupie strażaków skierowanych do pełnienia służby w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie i tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym. Oba szpitale zajmują się tylko i wyłącznie pacjentami z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Podczas 24 godzinnych dyżurów strażacy wchodzą w skład zespołu pielęgniarskiego. Ich praca polega na wykonywaniu zaleceń lekarskich oraz wszystkich niezbędnych procedur medycznych. Praca wymaga przestrzegania rygorystycznego reżimu sanitarnego, a więc zakładania specjalnych kombinezonów, masek oraz ochrony oczu.

Z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu oddelegowani zostali w pierwszej kolejności strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2  w Elblągu: st.str. Marcin Siemieniewski i st. sekc. Michał Pawlyta.

QUIZ. Pytania za gwarantowany tysiąc w "Milionerach"! Większość graczy na nich poległa!

Pytanie 1 z 10
Jesli Kosma jest kosmaty, to natura nie pożałowała mu:

W szeregach Państwowej Straży Pożarnej służbę pełni 826 strażaków, którzy wykonują zawód ratownika medycznego. W służbie jest także 960 ratowników medycznych, którzy posiadają uprawnienia, ale nie wykonują dziś tego zawodu, ci funkcjonariusze będą kierowani w miarę potrzeb do tych miejsc, w których będą potrzebni, głównie do powstających w całym kraju szpitali tymczasowych.

Z powodu pandemii oraz coraz większego obciążenia systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego strażacy coraz częściej są dysponowani  do izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego, które są przypisane ustawowo podmiotom Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Straż pożarna jest formacją, która nieustannie się rozwija i dostosowuje do zmieniającego otoczenia, a strażacy są gotowi nieść każdą pomoc wszędzie tam gdzie jest tylko potrzebna.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie