Strajk Kobiet

i

Autor: Joanna Siudak

Strajk Kobiet w Elblągu: "Przepraszamy za ostatnie minuty spaceru"

2020-10-27 17:31

W ostatniej manifestacji w Elblągu udział wzięło około 1000 osób i około 250 aut. To duży sukces dla organizatorów, ale nie obyło się bez kontrowersji. Na oficjalnej stronie Elbląskiego Strajku Kobiet ukazał się wpis z przeprosinami dla funkcjonariuszy policji asekurujących całe wydarzenie. Jego treść publikujemy w artykule.

W imieniu wszystkich uczestników spaceru w dniu 26.10.2020r. chcielibyśmy przeprosić elbląską policję za naganne zachowanie niektórych osób, szczególnie pod koniec spaceru. Widzieliśmy, w miare możliwości reagowaliśmy i przypominaliśmy w jakim celu jesteśmy w tym miejscu i dzięki komu. Cieszymy się, że niektórzy z was zdjęli maski i nie wstydzili się pokazać, że są z nami.

Wiemy, że to Wasza praca. Pilnujecie bezpieczeństwa i porządku, co nie zawsze spotyka się z przyjaznym odbiorem, szczególnie tak młodych i zdeterminowanych do działania osób. Bardzo nam przykro, że musieliście doświadczyć tak znieważających gestów. Trudno jest przywołać do porządku ponad tysiąc protestujących.Jesteśmy Wam wdzięczni za obecność, możliwość prowadzenia spaceru bez wzmożonej ilości zatrzymań. Jesteśmy tylko ludzmi, którymi kierują naprawdę silne emocje, walka o swoją przyszłość, możliwość dokonywania wyboru, pokazanie, że to MY chcemy rządzić kierunkiem naszego życia. To MY chcemy mieć wybór na temat naszego potomstwa i o możliwości jego braku.

Przepraszamy za ostatnie minuty spaceru, który się odbył. Osobom, które dokonywały tych niehonorowych czynów świeciła inna idea, nie wiemy jaka. Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za niegodne tego osoby w dniach następnych. Chcemy, aby dotknęła ich sprawiedliwość.

Pamiętajcie! Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Obserwujcie ludzi wkoło i przywołujcie do porządku, jeżeli wymaga tego sytuacja. Spotykamy się wszyscy w jednym celu. Nie zażywamy przed ani w trakcje blokad, spacerów żadnych środków odurzających. Jesteśmy jedną siłą, więc dbajmy o siebie nawzajem. Policja, do dnia dzisiejszego była naszym sprzymierzeńcem. Oczywiście, gdy okoliczności towarzyszące wymykają się spod kontroli – policja reaguje i nie ma co udawać zaskoczonego.

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa

Czy zdałbyś dziś egzamin na prawo jazdy 2020? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Który z obowiązków dotyczy właściciela samochodu osobowego?