Elbląski Bieg Piekarczyka

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Elbląski Bieg Piekarczyka

Startuje elbląski Bieg Piekarczyka. Będą utrudnienia w ruchu

2022-06-02 15:58

W niedzielę (05 czerwca) w Elblągu odbędzie się XIII Bieg Piekarczyka. W zawodach weźmie udział kilkuset zawodników z całego kraju. Elblążanie muszą przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

W niedzielę (5.06 br.) w godzinach 8.00-14.00 wyłączona z użytkowania na całej długości będzie ulica Teatralna, wyjątek stanowi wyjazd z CH Zielone Tarasy oraz ze stacji benzynowej – wyjazd jedynie w kierunku ronda.

Na czas przeprowadzenia biegu zostaną wyłączone z ruchu następujące odcinki dróg:

a) jedna jezdnia (pas) drogi wojewódzkiej nr 503 od skrzyżowania z ulicą Różaną w kierunku południowym do skrzyżowania Rycerska/Wigilijna,

b) jedna jezdnia Armii Krajowej (północna),

c) jedna jezdnia ulicy Teatralnej od ronda Zamech w kierunku skrzyżowania z ulicami 12 Lutego i Płk Dąbka,

d) cała droga wojewódzka nr 504 (12 Lutego) od skrzyżowania z ulicą Teatralną/Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej/Grota Roweckiego,

e) zostanie wyłączony z ruchu jeden pas (skrajny prawy) jezdni (południowej) ulicy Nowowiejskiej od skrzyżowania z 12 Lutego w kierunku wschodnim do ronda z ul. Traugutta

f) na ulicy Traugutta od ronda Compiegne w kierunku skrzyżowania z ulicą Grota Roweckiego zostanie wyłączona jedna jezdnia.

W czasie trwania biegu wjazd i wyjazd na obszar Starego Miasta nie będzie możliwy.

W czasie trwania biegu wjazd i wyjazd na następujące ulice: Powstańców Warszawskich, Pestalozziego, Winna, Zacisze, Kręgielna, Odzieżowa, Królewiecka (od Robotniczej do skrzyżowania z 12 Lutego), Stoczniowa, Bożego Ciała, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niska, Struga, Starowiejska, Słoneczna, Zajchowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Łączności, Trybunalska, Ratuszowa nie będzie możliwy.

Przystanki tramwajowe i autobusowe w ciągu ulic Teatralna, Nowowiejska, Browarna, Robotnicza, Królewiecka, Plac Słowiański będą nieczynne w godzinach 8:00 – 13:30.

Także 5 czerwca nieczynny będzie parking oraz postój TAXI przy ulicy Teatralnej oraz zatoka parkingowa przy ulicy Nowowiejskiej w godzinach 0:00-18.00. Prosimy też o nieparkowanie samochodów na tych parkingach w przeddzień zawodów, tj. 4 czerwca.

Malutka sarenka zgubiła mamusię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE