spotkanie

i

Autor: UM Elbląg

Stadion przy Agrykola będzie miał podgrzewaną murawę

2022-12-19 14:04

Prezydent Witold Wróblewski zapowiedział rozpoczęcie na początku 2023 roku procesu inwestycyjnego, dotyczącego budowy ogrzewania murawy boiska piłkarskiego na stadionie przy ul. Agrykola. Szczegóły tej inwestycji będą uzgadniane podczas kolejnych spotkań zespołu roboczego.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski po raz kolejny w tym roku, spotkał się z Zarządem ZKS Olimpia Elbląg. Spotkanie było okazją do omówienia planów wobec miejskiego stadionu przy ul. Agrykola 8, na którym piłkarze Olimpii rozgrywają mecze II ligi.Jak zauważyli przedstawiciele klubu ZKS Olimpia, najpilniejszą inwestycją do wykonania na stadionie przy ul. Agrykola jest budowa systemu ogrzewania murawy boiska.– Podgrzewana murawa to warunek konieczny, żeby nasi piłkarze mogli rywalizować o I ligę – mówił Prezes ZKS Olimpii Paweł Guminiak. – Na dzisiaj to jedyna rzecz, która ogranicza nas w walce o awans na zaplecze ekstraklasy – dodał.

Podgrzewana murawa to kolejna znacząca inwestycja, która zostanie wykonana na stadionie przy ul. Agrykola od 2015 r., kiedy Prezydentem Elbląga został Witold Wróblewski. Przypomnijmy, że na ten cel przeznaczono w latach 2015-2022 około 9 mln zł. Do największych zadań inwestycyjnych należy zaliczyć rozbudowę i modernizację budynku klubowego przy ul. Agrykola z dostosowaniem do wymogów I ligi oraz budowę oświetlenia sportowego boiska na stadionie przy ul. Agrykola. Obecnie na terenie stadionu trwają prace związane z przebudową wejścia od strony Agrykola i budową sanitariatu.

Tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
Sonda
Chciał/abyś dpostać pieniądze pod choinkę?