maja hokej

i

Autor: PolskiHokej.eu

Srebro na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie juniorek U18

2023-01-17 9:33

Na lodowisku Jantor w Katowicach zakończyły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Polska zaprezentowała się rewelacyjnie pokonując Koreę Południową 6:0, Hiszpanię 4:0 oraz Tajwan 4:0, a uległa jedynie mistrzyniom świata - Danii 1:3.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się elblążanka Maja Brzezińska, wychowanka klubu UKS Wikingowie, która w klasyfikacji zawodniczej turnieju uplasowała się na piątym miejscu (pierwszym wśród Polek) zdobywając 4 punkty w punktacji kanadyjskiej. strzelając łącznie trzy bramki: po jednej w meczu z Danią, Hiszpanią oraz Tajwanem, oraz zaliczając asystę w meczu z Koreą.

To był niestety ostatni występ na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie U18, gdyż Maja w maju kończy 18 lat. Na szczęście powoływana jest również do Reprezentacji Seniorek w Hokeju na Lodzie, gra w rozgrywkach European Women’s Hokej League oraz rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet więc będziemy mogli dalej śledzić jej rozwój w tej pięknej i bardzo wymagającej dyscyplinie sportowej. Życzymy powodzenia i wielu strzelonych bramek.

Śmierć pięknej studentki Agaty. Mordercą okazał się jej brat. Zbrodnia w Zakopanem
Sonda
Czy osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie powinni mieć większe wsparcie od państwa?