Ulica Janowska w Elblągu, widok na Hetmańską

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Ulica Janowska w Elblągu, widok na Hetmańską

Spółdzielnia wspólnie z miastem. Robotnicy weszli na Janowską

2021-03-31 16:50

Ruszają prace budowlane związane z modernizacją ul. Janowskiej. Zakres prac obejmuje budowę jezdni ul. Janowskiej od połączenia z ul. Hetmańską do ul. 3-go Maja, z nawiązaniem do istniejącego chodnika. Wykonawcą prac jest firma miejska - EPGK Sp. z o.o.

Prace przy modernizacji Janowskiej potrwają do końca maja. Wartość inwestycji wynosi 650.875,47 zł. W tym tygodniu są planowane prace związane z budową konstrukcji drogi oraz zabezpieczenie istniejących sieci. Przebudowa ul. Janowskiej realizowana jest wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Śródmieście, na mocy zawartego w 2019 r. porozumienia.

Ulica Janowska w Elblągu, widok na 3 Maja

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu

Zgodnie z nim SM Śródmieście opracowała na swój koszt dokumentację projektową, wykonała kanalizację deszczową oraz przebudowę sieci podziemnych będących w kolizji z projektowaną ulicą. Samorząd natomiast pokrywa koszty robót drogowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego