Sceny niczym z filmu akcji. Mężczyzna zatrzymał samochód i zabrał go kierowcy

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

wiadomości

Sceny niczym z filmu akcji. Mężczyzna zatrzymał samochód i zabrał go kierowcy

2024-04-10 11:09

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w miejscowości Karczowiska Górne pod Elblągiem. Tam pewien mężczyzna zatrzymał samochód, uderzył kierującego i jak gdyby nigdy nic odjechał skradzionym autem. Finał zdarzenia zaskakuje jeszcze bardziej.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek (25 września). Pewien mężczyzna, wymachując rękoma, zatrzymał jadący pojazd. Kierowca forda focusa myślał, że ten potrzebuje pomocy i wysiadł z auta. Niestety już do niego nie wsiadł. Miejsce za kierownicą zajął 36-latek, który pojazd zatrzymywał. Właściciel auta co prawda zaczął szarpać się z agresorem, ale po kilku uderzeniach przestał, a ten odjechał jego autem.

Jeszcze tego samego dnia porzucony pojazd został odnaleziony przez policjantów przy ul. Rawskiej. Niedługo po tym inny patrol pojechał na interwencję domową do miejscowości Karczowiska. Tam, w jej trakcie okazało się, że 36-letni agresywny mężczyzna to ten sam, który odjechał wcześniej wspomnianym fordem. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu z użyciem przemocy. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja
Bezmyślne zachowanie kierowcy ciężarówki. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych