Sceny niczym z filmu akcji. Mężczyzna zatrzymał samochód i zabrał go kierowcy

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

wiadomości

Sceny niczym z filmu akcji. Mężczyzna zatrzymał samochód i zabrał go kierowcy

2023-09-28 14:21

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w miejscowości Karczowiska Górne pod Elblągiem. Tam pewien mężczyzna zatrzymał samochód, uderzył kierującego i jak gdyby nigdy nic odjechał skradzionym autem. Finał zdarzenia zaskakuje jeszcze bardziej.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek (25 września). Pewien mężczyzna, wymachując rękoma, zatrzymał jadący pojazd. Kierowca forda focusa myślał, że ten potrzebuje pomocy i wysiadł z auta. Niestety już do niego nie wsiadł. Miejsce za kierownicą zajął 36-latek, który pojazd zatrzymywał. Właściciel auta co prawda zaczął szarpać się z agresorem, ale po kilku uderzeniach przestał, a ten odjechał jego autem.

Jeszcze tego samego dnia porzucony pojazd został odnaleziony przez policjantów przy ul. Rawskiej. Niedługo po tym inny patrol pojechał na interwencję domową do miejscowości Karczowiska. Tam, w jej trakcie okazało się, że 36-letni agresywny mężczyzna to ten sam, który odjechał wcześniej wspomnianym fordem. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu z użyciem przemocy. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kierowco, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż quiz a przekonasz się!

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja
Bezmyślne zachowanie kierowcy ciężarówki. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE