Akacjowa

i

Autor: UM Elbląg

Ruszyła budowa drogi między Akacjową, a Lotniczą

2021-10-04 11:57

Rozpoczęła się budowa połączenia drogowego pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą. Dziś przekazany został teren budowy pod realizację zadania. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przez elbląski samorząd w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Drogę pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą w Elblągu wykona Firma Budowlano- Drogowa MTM z Gdyni. Zakres inwestycji obejmuje budowę odcinka długości 1,1 km od ul. Lotniczej na wysokości bramy do byłych koszar wojskowych do ul. Akacjowej.

- Wartość kontraktu na roboty budowlane wynosi 8.560.747,16 złotych. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy kwotę ok. 1,9 mln zł ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Staramy się również o środki na ten cel z Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Prezydent Witold Wróblewski.  

Budowa drogi potrwa 10 miesięcy. W ramach zadania oprócz drogi wraz z chodnikiem, drogą rowerową wykonane zostaną między innymi: zatoki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, czy kanalizacja deszczowa.

Akcja ratunkowa w Sobótce. Szukają zaginionych nurków

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE