Skrzyżowanie Królewiecka - Fromborska w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Skrzyżowanie Królewiecka - Fromborska w Elblągu

Ruszają prace na Fromborskiej. Będą utrudnienia

2020-12-18 14:40

W poniedziałek (21 grudnia) rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką”. W pierwszej kolejności realizowana będzie budowa odcinka kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Królewieckiej, na odcinku od projektowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Fromborską do ul. Metalowców.

W związku z robotami wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu, który związany będzie ze zmianami w komunikacji pieszej w obrębie skrzyżowania ul. Królewieckiej i Metalowców. Zmiany w tym rejonie polegać będą na czasowym przeniesieniu lokalizacji przejścia dla pieszych oraz wyłączeniu z ruchu części powierzchni chodnika i ścieżki rowerowej po stronie północnej (ciągłość ruchu pieszego zostanie zachowana). O kolejnych etapach robót i związanych z nimi utrudnieniach oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy powiadamiać na bieżąco, w miarę postępu robót. Generalnym wykonawcą robót dla zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Zakładany termin zakończenia całości robót to koniec sierpnia 2021 r. Zadanie realizowane jest przy dofinansowaniu środkami budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączny koszt inwestycji to ok. 3,5 mln zł.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Uciekał przed policją. Po drodze popełnił ponad 30 wykroczeń

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?