szkoła remont

i

Autor: UM Elbląg

Rusza modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych

2022-08-05 12:12

W wyniku przeprowadzonej w 2021 roku analizy potrzeb elbląskiej infrastruktury oświatowej Zespół Szkół Mechanicznych został wskazany jako obiekt najpilniej wymagający poprawy stanu technicznego. Zadanie składa się z dwóch części. Remont wykona elbląska firma.

Pierwsza część remontu dot. wymiany okien od strony ul. Komeńskiego i wykładzin podłogowych. Jej koszt to ponad 660 tys zł. Druga część to wymiana instalacji elektrycznej wraz z wykonaniem oświetlenia ewakuacyjnego, monitoringu wewnętrznego i systemu sygnalizacji pożaru. Koszt to ponad 450 tys zł. Łącznie modernizacja pochłonie ponad 1,1 mln zł. Zadanie realizowane jest w całości ze środków własnych Gminy Miasto Elbląg. Gratuluję wykonawcy wygranego przetargu i życzę bezproblemowej realizacji – mówił podczas podpisania umowy Prezydent Witold Wróblewski.

- To jest kolejny etap. Modernizację tej placówki zaczęliśmy w ubiegłym roku. Potrzeb w Zespół Szkół Mechanicznych jest jeszcze dużo więcej. W miarę możliwości finansowych będziemy planowali kolejne prace w tej i w innych placówkach. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze niewielkie prace w I Liceum Ogólnokształcących. I to tak naprawdę wyczerpie środki, które były zaplanowane w tym roku na te cele - podkreslał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

- Prace będą wykonywane podczas normalnego funkcjonowania szkoły. Będziemy na kilka dni wyłączać pojedyncze klasy, po skończeniu pracy w jednym pomieszczeniu, będziemy przechodzić do kolejnego. Będziemy się starali, aby było jak najmniej uciążliwości dla nauczycieli i uczniów - mówił Mirosław Markiewicz, wykonawca inwestycji.

Szczegółowa informacja na temat „Modernizacji Zespołu Szkół Mechanicznych”

Sara James zachęca do słuchania piosenki Taka sama
Sonda
Podoba ci się rzeźba zakrwawionego Putina na czołgu?