szkoła remont

i

Autor: UM Elbląg

Rusza modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych

2022-08-05 12:12

W wyniku przeprowadzonej w 2021 roku analizy potrzeb elbląskiej infrastruktury oświatowej Zespół Szkół Mechanicznych został wskazany jako obiekt najpilniej wymagający poprawy stanu technicznego. Zadanie składa się z dwóch części. Remont wykona elbląska firma.

Pierwsza część remontu dot. wymiany okien od strony ul. Komeńskiego i wykładzin podłogowych. Jej koszt to ponad 660 tys zł. Druga część to wymiana instalacji elektrycznej wraz z wykonaniem oświetlenia ewakuacyjnego, monitoringu wewnętrznego i systemu sygnalizacji pożaru. Koszt to ponad 450 tys zł. Łącznie modernizacja pochłonie ponad 1,1 mln zł. Zadanie realizowane jest w całości ze środków własnych Gminy Miasto Elbląg. Gratuluję wykonawcy wygranego przetargu i życzę bezproblemowej realizacji – mówił podczas podpisania umowy Prezydent Witold Wróblewski.

- To jest kolejny etap. Modernizację tej placówki zaczęliśmy w ubiegłym roku. Potrzeb w Zespół Szkół Mechanicznych jest jeszcze dużo więcej. W miarę możliwości finansowych będziemy planowali kolejne prace w tej i w innych placówkach. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze niewielkie prace w I Liceum Ogólnokształcących. I to tak naprawdę wyczerpie środki, które były zaplanowane w tym roku na te cele - podkreslał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

- Prace będą wykonywane podczas normalnego funkcjonowania szkoły. Będziemy na kilka dni wyłączać pojedyncze klasy, po skończeniu pracy w jednym pomieszczeniu, będziemy przechodzić do kolejnego. Będziemy się starali, aby było jak najmniej uciążliwości dla nauczycieli i uczniów - mówił Mirosław Markiewicz, wykonawca inwestycji.

Szczegółowa informacja na temat „Modernizacji Zespołu Szkół Mechanicznych”

Sara James zachęca do słuchania piosenki Taka sama
Sonda
Podoba ci się rzeźba zakrwawionego Putina na czołgu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE