budzet

i

Autor: Joanna Siudak

Rusza głosowanie do Budżetu Obywatelskiego

2022-08-08 11:59

XI edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę - przed nami głosowanie. Głosy na wybrane projekty można oddawać od dziś do 5 września.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują, na co idą pieniądze z budżetu miasta. Do wydania jest duża kwota, bo prawie 4 mln zł. Za te pieniądze można wykonać naprawdę wiele ciekawych i potrzebnych rzeczy, które zgłosili elblążanie. Warto się zaangażować i zdecydować, co powinno zostać zrealizowane.

- Głosowanie – zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej, potrwa od 8 sierpnia do 5 września 2022 roku. Głosy na wybrane projekty w poszczególnych okręgach i inicjatywie ogólnomiejskiej może oddać każdy mieszkaniec Elbląga. Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu – zachęca Prezydent Witold Wróblewski.

Elektroniczne głosowanie dostępne jest na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu. Głosy można oddawać- na stronie klikając baner usytuowany po prawej stronie lub tradycyjnie poprzez ankiety, które dystrybuowane są na terenie miasta. Papierowe karty do głosowania dostępne są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25). Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania. Są one dostępne na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25).

Jak głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim?Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Drogowy koszmar koło Elbląga. Nie żyją cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko
Sonda
Czy zapinasz pasy bezpieczeństwa w samochodzie?