budowa żłobka

i

Autor: UM Elbląg

Rusza budowa nowoczesnego żłobka w Elblągu

2021-05-06 11:39

Rozpoczyna się budowa budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi na osiedlu Zatorze. Nowoczesny obiekt powstanie w miejscu obecnego Przedszkola nr 18, przy ul. Mielczarskiego. W nowym obiekcie opiekę będzie miało 210 dzieci – 6 oddziałów przedszkolnych i 3 nowe oddziały żłobkowe.

Przechodzimy do etapu realizacji. Od dziś wykonawca wchodzi na plac budowy. Myślę, że to bardzo dobra informacja dla naszych mieszkańców. Inwestycja będzie realizowana w najnowszych technologiach. Budynek będzie wykonany w systemie prefabrykowanym drewnianym. Życzę wykonawcy, aby sprawnie zrealizował zadanie, abyśmy jeszcze w tym roku mogli udostępnić obiekt – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, podczas przekazania placu budowy.  

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm, którego liderem jest Firma Budowlana Ekoinbud z Gdańska. Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i buduj. Etap I, który zakładał prace projektowe został zakończony.

- Z dumą projektowaliśmy, a teraz będziemy rozbierać i z dumą budować. Proces inwestycyjny przebiega do tej pory bez zakłóceń. Mamy wszystkie pozwolenia. W maju rozbierzemy obiekt. Liczymy, że w czerwcu rozpoczną się prace dot. stawiania konstrukcji nowego budynku. Jest to wyjątkowy obiekt. Władze miasta postawiły na energooszczędne, ekologiczne technologie XXI wieku. Ciekawostką jest to, że ściany tego budynku będą oddychały, mają specjalną membranę, która wpuszcza albo wypuszcza powietrze, dzięki temu w przedszkolu będzie ekologiczny mikroklimat. To przekłada się na mniejszą zachorowalność i absencję dzieci – mówił Tomasz Balcerowski, prezes firmy Ekoinbud.

Na czas robót budowlanych oddziały przedszkolne przeniesione zostały do SP 14 i SP 8.

- Bardzo się cieszymy i liczymy na to, że jeszcze w tym roku wrócimy do pięknego, nowego budynku. Będzie to najnowocześniejszy obiekt oświatowy w mieście – podkreślała Anna Mazan, dyrektor Przedszkola nr 18 w Elblągu.

Koszt inwestycji to 9 690 000 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi  5875 926 zł, oraz 1619 454 zł z rządowego programu Maluch.

Zakres robót budowlanych obejmuje między innymi: wykonanie robót rozbiórkowych, budowę nowego budynku przedszkola wraz z oddziałami żłobkowymi, zagospodarowania terenu, wykonanie dróg dojazdowych, dojść do budynku, miejsc postojowych, dostawę i montaż wyposażenia  placów zabaw oraz dostawę i montaż wyposażenia kuchni wraz z zapleczem.

W budynku oprócz sal, zaplecza kuchennego i socjalnego znajdować się będą między innymi pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne, sala do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres robót budowlanych obejmuje również zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, dojść do budynku, miejsc postojowych oraz dostawę i montaż wyposażenia  placów zabaw. Termin wykonania robót budowlanych to 23.11.2021roku.

Warmińsko-mazurskie. Policjanci pomogli rannemu bocianowi
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?