Rozświetlenie elbląskiej choinki miejskiej

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Miasto gotowe na święta. Rozświetlenie elbląskiej choinki miejskiej [ZDJECIA]

2023-12-06 17:31

Przez najbliższe tygodnie będzie nas wprowadzała w świąteczną atmosferę. W środę 6 grudnia punktualnie o 17.00 rozświetlona została elbląska miejska choinka. Drzewko stoi na Starym Rynku w Elblągu.

Choinka miejska ma dziesięć metrów wysokości. Ozdobiona jest kilkuset lampkami i bombkami. Prócz niej dekoracje świąteczne rozświetlono także na ulicach: Stary Rynek, Świętego Ducha, Wigilijna, Hetmańska, 1 Maja i Łączności. Ozdoby pojawiły się także wzdłuż ulicy 12 Lutego tworząc z ulicą Płk. Dąbka jeden długi oświetlony trakt oraz na Osiedlu nad Jarem.

Rozświetlenie choinki uświetniły występy dzieci oraz wizyta elbląskich motomikołajów. Po nim, o 18.00, jako że patronem Elbląga jest św. Mikołaj, w elbląskiej katedrze odprawiona została msza w intencji miasta.

I jeszcze w propos przedświątecznego klimatu w Elblągu. Warto dodać, że 9 i 10 grudnia, odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. Stare Miasto wypełni się kramami, podczas Wigilii Elblążan rozniesie się zapach świątecznych potraw, nie zabraknie też koncertów w świątecznym klimacie.