Palił kable

i

Autor: Straż Miejska w Elblągu

Rozpalił ognisko w parku Modrzewia i zaczął palić kable. Mężczyzna został ukarany

2020-10-29 11:57

Strażnicy patrolujący teren Parku Modrzewie zauważyli gęsty czarny dym wydobywający się z krzaków. Jego kolor i zapach przypominały palony plastik. Funkcjonariusze udali się w kierunku miejsca, z którego wydobywał się dym. Jak się okazało pod jednym z drzew na skraju parku palone były kable. Sprawca chwilę później został zatrzymany.

Funkcjonariusze ugasili ogień. W momencie, kiedy mieli odjeżdżać z zarośli wyszedł mężczyzna. Funkcjonariusze ujęli sprawcę.  Mężczyzna przyznał się do winy. Został ukarany najwyższym mandatem karnym, przewidzianym za to wykroczenie -czyli 500zł.

Przypominamy, że spalanie odpadów to nie tylko palenie plastików, ale również dokumentów, odpadów pochodzenia roślinnego, czasopism, książek, drewna lakierowanego, płyty meblowej, sklejki meblowej, parkietów i wiele innych. Prosimy o rozwagę przy paleniu ognisk oraz ogrzewaniu piecami grzewczymi! Pamiętajmy, że spalanie odpadów to trucie samego siebie, ale również innych. To właśnie my wszyscy mamy wpływ na to, czym oddychamy.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Daniel w potrzasku