Palił kable

i

Autor: Straż Miejska w Elblągu

Rozpalił ognisko w parku Modrzewia i zaczął palić kable. Mężczyzna został ukarany

2020-10-29 11:57

Strażnicy patrolujący teren Parku Modrzewie zauważyli gęsty czarny dym wydobywający się z krzaków. Jego kolor i zapach przypominały palony plastik. Funkcjonariusze udali się w kierunku miejsca, z którego wydobywał się dym. Jak się okazało pod jednym z drzew na skraju parku palone były kable. Sprawca chwilę później został zatrzymany.

Funkcjonariusze ugasili ogień. W momencie, kiedy mieli odjeżdżać z zarośli wyszedł mężczyzna. Funkcjonariusze ujęli sprawcę.  Mężczyzna przyznał się do winy. Został ukarany najwyższym mandatem karnym, przewidzianym za to wykroczenie -czyli 500zł.

Przypominamy, że spalanie odpadów to nie tylko palenie plastików, ale również dokumentów, odpadów pochodzenia roślinnego, czasopism, książek, drewna lakierowanego, płyty meblowej, sklejki meblowej, parkietów i wiele innych. Prosimy o rozwagę przy paleniu ognisk oraz ogrzewaniu piecami grzewczymi! Pamiętajmy, że spalanie odpadów to trucie samego siebie, ale również innych. To właśnie my wszyscy mamy wpływ na to, czym oddychamy.

Daniel w potrzasku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE