Cross Country w Elblągu

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Cross Country w Elblągu

Rowerzyści opanowali Bażantarnię. Za nami pierwsze Cross Country

2021-06-14 17:11

80 osób wystartowało w pierwszych rowerowych zawodach Cross Country, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Rowerki biegowe, małe rowery i rowery górskie opanowały polanę z wiatami oraz pobliską Bażantarnię. Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji na kilku trasach.

W weekend sympatycy kręcenia korbami stawili się na opisanej polanie, aby potwierdzić swój udział w niebieskim namiocie biura zawodów. Każdy z uczestników, mały i duży, otrzymał plakietkę z numerem startowym oraz pakiet powitalny: banan i wodę. Po chwili niektórzy pobrali specjalnego chipa, który mierzył im czas przejazdu i rozpoczęło się oczekiwanie na start.

Najpierw na trasę ruszyły dzieci. Te najmłodsze startowały w trzech kategoriach: 0-2, 3-4 i 5-6 lat. Dla części z nich było to pierwsze doświadczenie z tego rodzaju wyścigiem. Skupienie przed rozpoczęciem dystansu było więc zrozumiałe. Wszystkie zrobiły jedno okrążenie wokół polany i wjechały na metę przy aplauzie rodziców. Im czasu nie mierzono. A radości i dumy z przejazdu wśród jego uczestników było co nie miara. Dla nieco starszych, od 7-12 lat, przygotowana była dłuższa trasa. Rowerzyści ruszyli po polanie, a później skierowali się w okolice restauracji Myśliwska. Stamtąd zjechali w kierunku mety. Każdemu nie można było odmówić ambicji jednak nie miejsce na mecie było najważniejsze. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal i odblask.

Po zmaganiach najmłodszych uczestników, do gry przystąpiła młodzież i dorośli. Na trasie 2,7 km znalazły się osoby w różnym wieku, które rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych oraz z podziałem na płeć. Tutaj już nagrody były tylko dla trójki najszybszych w każdej kategorii. A trasa wiodła z polany, u stóp Góry Chrobrego, ulicą Chrobrego w kierunku leśnictwa Dębica, a stamtąd szlakiem niebieskim do miejsca startu. Tylko 14 osób odważyło się zrobić dwie pętle. Oni znaleźli się w odrębnej klasyfikacji elite.

Wśród kobiet w kategorii 30+ wygrała Sylwia Kopaczewska, natomiast w elicie zwycięska okazała się Agnieszka Siemież. Najlepszy czas w kategorii mężczyzn M20 wykręcił Michał Wojnowski. W kategorii M30 Dariusz Żarski. W grupie M40 Michał Trębacz. W klasyfikacji M50 Grzegorz Paradowski.

Kolejna impreza rowerowa odbędzie się 22 sierpnia, a będzie to Góralem na Chrobrego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?