inwestycje

Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu. Wiadomo już, jak będzie wyglądało [WIZUALIZACJE]

2023-09-21 14:13

Mieszkańcy Elbląga wkrótce będą mogli korzystać z odkrytego basenu. Główna niecka basenowa, brodzik dla młodszych dzieci, pięć zjeżdżalni wodnych, zespół boisk rekreacyjnych, plac zabaw dla dzieci oraz trawiasta strefa wypoczynkowa, to najważniejsze elementy otwartego miejskiego kąpieliska, które powstanie przy CRW Dolinka.

Najnowszą koncepcję kąpieliska miejskiego przy CRW Dolinka zaprezentował właśnie prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. Przedstawił również dotychczasowe działania, dzięki którym obiekt doczeka się rewitalizacji.

– Zakończyliśmy procedurę przetargową, mamy też dofinansowanie tego zadania w wysokości 65 mln. Nie śpimy, pracujemy jeśli chodzi o kąpielisko – poinformował prezydent Wróblewski i zaznaczył, że to kolejny etap rewitalizacji tego obszaru. Pierwszym etapem była budowa krytego basenu CRW Dolinka, drugi etap dotyczył rewitalizacji Parku Dolinka, trzeci etap to właśnie rewitalizacja kąpieliska, planowany jest też czwarty etap, który polegać będzie na budowie zbiornika retencyjnego i niecki do uprawiania sportów wodnych. – Tak domknie się całościowa rewitalizacja tego terenu – dodał prezydent.

Koncepcja rewitalizacji basenu przygotowana została w 2016 roku, natomiast dokumentacja projektowa w roku 2017, aktualizacja dokumentacji nastąpiła w 2023 roku.

– Kiedy dostaliśmy dofinansowanie, mogliśmy przejść kolejne etapy związane z tą inwestycją. Dziś mamy wyłonionego wykonawcę, minął termin wnoszenia protestów, będziemy więc wysyłać dokumenty do Banku Gospodarstwa Krajowego w celu zawarcia umowy na dofinansowanie. Mam też nadzieję, że jak najszybciej podpiszemy umowę z wykonawcą – powiedział prezydent, dodając, że kąpielisko miejskie będzie korzystało z nowoczesnych źródeł energii odnawialnej, co powinno obniżyć koszty jego funkcjonowania.

Teren inwestycyjny obejmuje 35 254 m2. Natomiast koszt inwestycji to 90,534 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 64,998 mln złotych.

Opuszczona willa w Elblągu