Zestawy Wigilijne

i

Autor: UM Elbląg

Restauratorzy z Elbląga przygotują 1000 zestawów wigilijnych potraw

2020-12-02 10:34

10 restauracji z Elbląga przygotuje zestawy wigilijne dla potrzebujących. Akcję "Wigilijna pomoc" organizuje prezydent Elbląga. Samorząd zleci i opłaci przygotowanie zestawów potraw wigilijnych, a także zorganizuje ich odbiór i rozwiezienie wśród mieszkańców. W sumie przygotowanych będzie 1000 zestawów.

Jedną z najpiękniejszych elbląskich tradycji są Świąteczne Spotkania połączone z wigilią dla mieszkańców. W tym roku z bólem serca musimy zrezygnować ze świątecznego jarmarku. Chcemy jednak, aby Ci najbardziej potrzebujący, mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt. Mimo pandemii - i wynikających z niej ograniczeń - Prezydent Witold Wróblewski

Magistrat zaprasza jednak elbląskie firmy gastronomiczne do uczestnictwa w akcji „Wigilijnej pomocy”.

Zasady przeprowadzenia akcji pn. „Wigilijna pomoc”

1.    Organizatorem  akcji „Wigilijna pomoc” jest Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.W ramach akcji Gmina Miasto Elbląg zleci i opłaci przygotowanie zestawów potraw wigilijnych, a także zorganizuje ich odbiór od restauratorów i dystrybucję wśród mieszkańców.

2.    Ilość wszystkich zestawów do przygotowania – 1000 zestawów – zadanie może być podzielone pomiędzy kilku restauratorów.

3.    W skład zestawu świątecznego wchodzą:

barszcz czerwony z uszkami lub pasztecikiem 300mlBigos wigilijny 200gPierogi z kapustą i grzybami 200gPorcja ciasta 100gPieczywoSztućce jednorazowePorcje w naczyniach jednorazowych zgrzewanych folią, zapakowane w torbę papierową.

Do akcji zaproszonych będzie max. 10 elbląskich firm gastronomicznych, które zgłoszą chęć udziału w akcji przesyłając swoje zgłoszenie w terminie do 10 grudnia 2020r. Dystrybucja posiłków planowana jest w dniach 21 – 23 grudnia 2020r.

Świąteczna iluminacja w Lesznie czeka na odpalenie

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...