Dzień Dziecka

i

Autor: UM Elbląg

Rejsty statkami, pokaz sprzętu wojskowego i konkursy. Przed nami Dzień Dziecka w Elblągu

2021-05-31 12:48

Tegoroczne wspólne świętowanie Dnia Dziecka w Elblągu odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na Starym Mieście. Z okazji święta najmłodszych elblążan przygotowanych zostało dla dzieci i rodziców wiele atrakcji, od koncertu muzycznego i spektaklu teatralnego do festynu.

Na placu przy katedrze odbędzie Parada Postaci Bajkowych. W godz. od 11 do 15 dzieci będą się bawiły w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, animacje, oraz konkursy, w których do wygrania będzie m.in. hulajnoga elektryczna. Sporo zadzieje się na wodzie, m.in. rejsy katamaranami i statkami. Będzie też spotkanie z ulubioną przez najmłodszych postacią elbląskiego bohatera Piekarczyka. Żołnierze i strażacy oraz Straż Miejska zapraszają z kolei na pokaz sprzętu i urządzeń, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie. Zachęcamy do wspólnego spędzenia tego dnia, dzieciaki czeka dobra zabawa, dużo śmiechu i wiele niezapomnianych wrażeń.

Harmonogram miejskich obchodów Dnia Dziecka 2021:

1 czerwca 2021:• Dźwięki jak z bajki - Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z okazji Dnia Dziecka. Koncert dostępny o godz. 12.00 na Fb Miasto Elbląg.• Przedstawienie Mała Syrenka, dostępne w godz. 17.00 – 19.00 na Fb Miasto Elbląg oraz na stronie www.elblag.eu.

6 czerwca 2021: godz. 11.00 – 15.00

• Animacje dla dzieci. Miejsce: plac obok Katedry,• Dzień Dziecka: konkursy z nagrodami, parada bajkowa. Miejsce: plac obok Katedry.• Pokaz sprzętu służb mundurowych m.in. wojska i straży pożarnej . Miejsce: ul. Stary Rynek na odcinku od ul. Rybackiej do ul. Wigilijnej. • Teren przy nadbrzeżu rzeki Elbląg (ul. Wybrzeże Gdańskie)  Piana Party.• Żegluga Ostródzko-Elbląska organizuje rejsy po rzece Elbląg .Rejsy rozpoczynać się będą z nadbrzeża przy ul. Wodnej 1b.• Kamień Piekarczyka - inauguracja miejska gry miejskiej przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 1

Potrącenie kobiety na pasach
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?