Dzień Dziecka

i

Autor: UM Elbląg

Rejsty statkami, pokaz sprzętu wojskowego i konkursy. Przed nami Dzień Dziecka w Elblągu

2021-05-31 12:48

Tegoroczne wspólne świętowanie Dnia Dziecka w Elblągu odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na Starym Mieście. Z okazji święta najmłodszych elblążan przygotowanych zostało dla dzieci i rodziców wiele atrakcji, od koncertu muzycznego i spektaklu teatralnego do festynu.

Na placu przy katedrze odbędzie Parada Postaci Bajkowych. W godz. od 11 do 15 dzieci będą się bawiły w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, animacje, oraz konkursy, w których do wygrania będzie m.in. hulajnoga elektryczna. Sporo zadzieje się na wodzie, m.in. rejsy katamaranami i statkami. Będzie też spotkanie z ulubioną przez najmłodszych postacią elbląskiego bohatera Piekarczyka. Żołnierze i strażacy oraz Straż Miejska zapraszają z kolei na pokaz sprzętu i urządzeń, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie. Zachęcamy do wspólnego spędzenia tego dnia, dzieciaki czeka dobra zabawa, dużo śmiechu i wiele niezapomnianych wrażeń.

Harmonogram miejskich obchodów Dnia Dziecka 2021:

1 czerwca 2021:• Dźwięki jak z bajki - Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z okazji Dnia Dziecka. Koncert dostępny o godz. 12.00 na Fb Miasto Elbląg.• Przedstawienie Mała Syrenka, dostępne w godz. 17.00 – 19.00 na Fb Miasto Elbląg oraz na stronie www.elblag.eu.

6 czerwca 2021: godz. 11.00 – 15.00

• Animacje dla dzieci. Miejsce: plac obok Katedry,• Dzień Dziecka: konkursy z nagrodami, parada bajkowa. Miejsce: plac obok Katedry.• Pokaz sprzętu służb mundurowych m.in. wojska i straży pożarnej . Miejsce: ul. Stary Rynek na odcinku od ul. Rybackiej do ul. Wigilijnej. • Teren przy nadbrzeżu rzeki Elbląg (ul. Wybrzeże Gdańskie)  Piana Party.• Żegluga Ostródzko-Elbląska organizuje rejsy po rzece Elbląg .Rejsy rozpoczynać się będą z nadbrzeża przy ul. Wodnej 1b.• Kamień Piekarczyka - inauguracja miejska gry miejskiej przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 1

Potrącenie kobiety na pasach
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE