punkt szczepień

i

Autor: UM Elbląg

Punkt szczepień powszechnych w Elblągu już czeka na pacjentów

2021-04-20 12:03

Pilotażowe punkty - po jednym w każdym województwie - zostaną uruchomione już dziś lub we wtorek. Elbląg nie znalazł się na liście punktów pilotażowych, a więc tak jak w innych miastach i powiatach czeka na ostateczne decyzje rządowe w sprawie daty uruchomienia kolejnych punktów. Kiedy tylko ogłoszona zostanie decyzja o ich otwarciu, elbląski punkt będzie mógł rozpocząć rejestrację i szczepienia o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy, że zakończyły się prace przy budowie infrastruktury Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

W Punkcie Szczepień Powszechnych przy al. Grunwaldzkiej przygotowane zostały już boksy, gdzie odbywać się będą szczepienia, zaplanowano pomieszczenia gospodarcze i dla personelu, a także poczekalnie dla osób zaszczepionych i co niezwykle istotne zaplanowane i oznakowane zostały wejścia i wyjścia do budynku tak, aby sprawnie i bez zbędnego zagęszczenia przyjmować chętnych na szczepienia. Zbudowana została też niezbędna infrastruktura teleinformatyczna. W tej chwili szkolony jest personel i obsługa samej hali.

Zgodnie z założeniami Punkt Szczepień Powszechnych ma być czynny od poniedziałku do piątku i szczepić tygodniowo około dwa i pół tysiąca elblążan.

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE