pumptrack

i

Autor: UM Elbląg

Pumptrack w Parku Traugutta otwarty

2022-07-28 10:52

Za nami otwarcie kolejnego, nowego toru rowerowego typu ,,Pumptrack’’ przy ul. Oliwskiej w Parku Traugutta. Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

- Jesteśmy na kolejnym przedsięwzięciu związanym z rekreacją, przed wakacjami zakończyliśmy budowę pumptracka Nad Jarem, a dzisiaj formalnie otwieramy tor w Parku Traugutta. Jest to realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Cieszy mnie to, bo budowa tego typu torów była również w moim programie wyborczym. Widać więc, że jeśli chodzi o rekreację i aktywny sposób spędzania czasu to jesteśmy zbieżni. Cieszę się tym bardziej, że wniosek o budowę tego toru złożył młody, 13-letni elblążanin. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego obiektu. Mam nadzieję, że to miejsce będzie miało sporo fanów – szczególnie tych, którzy lubią adrenalinę. Serdecznie zachęcam do korzystania. Życzę bezpiecznego spędzania czasu na tym obiekcie - podkreślał podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

Wnioskodawcą tego zadania był 13-letni Gabriel Kuszner. Niestety z powodu wakacyjnego wyjazdu nie mógł dziś uczestniczyć w otwarciu obiektu. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 485 850,00 zł. Projekt oraz budowę 200 metrowego toru zrealizowała firma BT Project Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Przypomnijmy to drugi tor typu Pumptrack w naszym mieście. Pierwszy, w maju br. otwarty został przy ul. Kłoczowskiego na osiedlu Nad Jarem. Łącznie obie inwestycje kosztowały ponad 950 tys. zł.

Eska Summer City Olsztyn! 26. Dni Biskupca
Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?