psi patrol

i

Autor: AMISNS

Psi patrol w wykonaniu elbląskich studentów

2024-02-01 10:22

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przeprowadził wyjątkową inicjatywę o nazwie „Psi Dyżur”. Odpowiedzialność za koordynację działań podjęła studentka, Oliwia Wandachowicz. Całe wydarzenie realizowane było w ramach programu SCORP, który stawia sobie za cel wspieranie społeczności lokalnej oraz propagowanie idei wolontariatu.

W ramach akcji, grupa wolontariuszy poświęciła swoje popołudnie, aby dotrzeć do schroniska OTOZ Animals w Elblągu. Tam spędzili czas na spacerach z bezdomnymi psami, dając tym samym zwierzętom szansę na lepszą socjalizację, naukę chodzenia na smyczy i potencjalnie zwiększając ich szanse na znalezienie nowego domu.

Nasi aktywiści, oddając swój czas i zaangażowanie, nie tylko przyczynili się do poprawy życia bezdomnych zwierząt, ale również mieli okazję delektować się pięknymi widokami w towarzystwie czworonogów.

Inicjatywa „Psi Dyżur” stanowi wyraz misji IFMSA-Poland, która nieustannie dąży do poprawy jakości życia w społecznościach, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych, poprzez aktywny udział i działania wolontariackie.