Wrak? Nie wrak?

i

Autor: Straż Miejska w Elblągu Wrak? Nie wrak?

Przebiła opony, by nie jeździł po pijaku. Kolejna interwencja elbląskiej straży miejskiej

2021-04-12 17:00

Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o porzuconym wraku pojazdu na jednej z elbląskich ulic. Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że stan pojazdu wskazuje, że nie jest użytkowany. Pojazd m.in nie posiadał powietrza w czterech oponach.

Zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym straż miejska może usunąć pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest on użytkowany oraz pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, znajdujący się na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania. Przed usunięciem pojazdu strażnicy dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić właściciela o konieczności usunięcia pojazdu lub doprowadzenia go do stanu używalności.

Strażnicy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili rozmowę z zainteresowanym. Okazało się, że pojazd jest używany, a powietrze z opon celowo zostało spuszczone przez żonę właściciela pojazdu, aby ten nie próbował wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. Strażnicy po wysłuchaniu tłumaczeń zobowiązali mężczyznę do doprowadzenia pojazdu do stanu używalności, a przed jazdą po spożyciu alkoholu surowo przestrzegli. W tym przypadku dla żony właściciela pojazdu należy się pochwała.

Działania dotyczące usuwania wraków są systematycznie kontynuowane przez elbląskich strażników. W sprawę aktywnie angażują się sami elblążanie, którzy informują strażników miejskich o lokalizacjach porzuconych pojazdów. Od początku 2021r. w Straży Miejskiej w Elblągu prowadzone są 52 postępowania wobec właścicieli wraków, z czego jeden pojazd został odholowany przez strażników.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nad zakładem pogrzebowym produkowali mefedron. Laboratorium w Ostródzie zlikwidowane

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie